ROZRYWKA

Powstaje całoroczny park rozrywki. Zbudują port z zatoką i…

Podróż w czasie do XVI wieku, do epoki renesansu – wielkich odkryć i podróżników.

Mandoria Miasto Przygód powstaje w Rzgowie, tuż obok Miasta Mody Ptak (inwestorem jest Ptak S.A.). Docelowo zajmie powierzchnię 50 hektarów, a całość inwestycji została podzielona na kilka etapów. Pierwszy z nich obejmuje stworzenie pod dachem całorocznego rodzinnego parku rozrywki o powierzchni 15 tys. m² – jego otwarcie zaplanowano na lato tego roku.

W sercu port i latarnia morska

Mandoria to XVI-wieczne miasto handlowe i składa się z części o zróżnicowanym charakterze. Znajdziemy tu bazar, dzielnicę handlową z bankiem i sklepami jubilerskimi, a także dzielnicę mody ze stylowymi butikami i warsztatem krawieckim. Rada Miasta będzie urzędować w ratuszu, a o żołądki mieszkańców i gości zadbają kucharze z trzech restauracji.

Jedną z ważniejszych części będzie port z zatoką (wejście rozświetli latarnia morska). – Nasi goście popływają łódką, pożeglują galeonem lub na specjalnej tratwie dostaną się na pokład wraku wystającego z wody – wylicza Joanna Jędrzejczyk, manager parku.

Na sąsiadującym z zatoką bulwarze będą przesiadywać artyści: rysownicy, muzycy. To miejsce zawsze będzie tętnić życiem, nie tylko za sprawą przebywających tu kupców i tragarzy, ale też dzięki barowi „Trzy Dzwony”. Goście Mandorii spotkają w porcie rozmaitych mieszkańców miasta: Lady Estelle, Kapitana Azulejosa, Komendanta Tadeusza, rybaka Bartka i wielu innych.

Dla najmłodszych i tych lubiących adrenalinę

Inne propozycje Mandorii to m.in. przejażdżka rollercoasterem, labirynt, rywalizacja na strzelnicy, czy podniebny lot wokół latarni morskiej.

Na wszystkich atrakcjach dorośli mogą towarzyszyć swoim pociechom (dzieci mające powyżej 100 cm wzrostu z każdej atrakcji będą mogły korzystać samodzielnie; te niższe na niektórych będą musiały pojawić się w obecności opiekuna).

Najmniejsi goście Miasto Przygód będą mogli przemierzać w wózku. Są kąciki do karmienia i przestronne toalety rodzinne. Restauracje zaoferują menu przygotowane także z myślą o dzieciach.