FAKTY

Powstała Sala Informacji dla interesantów PUP-u

Powiatowy Urząd Pracy w Pabianicach poszerzył przestrzeń dla klientów. Bez trudu do urzędników dotrą także osoby niepełnosprawne.

Po poradę, w poszukiwaniu ofert czy po to, aby złożyć dokumenty nie będzie trzeba już wędrować po piętrach. To możliwe dzięki zagospodarowaniu należącego do PUP pomieszczenia, w którym jeszcze niedawno urzędował bank.

W dzisiejszym otwarciu nowej sali na parterze budynku przy ul. Waryńskiego 11 uczestniczyły władze powiatu: starosta Krzysztof Habura i członek zarządu powiatu Henryk Brzyszcz. Nieprzypadkowo – na modernizację, wystrój i wyposażenie pomieszczenia powiat przekazał ok. 74 tys. zł.

Od jutra, w godz. 8.00 – 14.00, mogą przychodzić tutaj pracodawcy i bezrobotni.

Zainteresowani zapoznają się w z ofertami pracy, korzystając z gazet położonych na specjalnych stojakach. Nasze bieżące oferty będą też wyświetlane na wyeksponowanym na ścianie ekranie – mówi dyrektor pabianickiego PUP-u Magdalena Werstak.

To nie wszystko. Do dyspozycji interesantów jest także stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu. Rozgościć się też można w kąciku telefonicznym i porozmawiać z pracodawcą czy pracownikami urzędu pracy, przebywającymi w innych częściach budynku. Sala Informacji to również miejsce, gdzie bezrobotni uzyskają pomoc w przygotowaniu CV, listu motywacyjnego.

Dokumenty można bezpłatnie wydrukować, zeskanować i  przesłać drogą elektroniczną do pracodawców – dodaje Magdalena Werstak.

W oddawanym właśnie do użytku miejscu mieszkańcy powiatu złożą wnioski w naborach służącym aktywnym formom przeciwdziałania bezrobociu. Już  jutro rusza nabór w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Za kilka dni na: roboty publiczne, staże, prace interwencyjne, szkolenia dla bezrobotnych i bony na zasiedlenie. Wnioski przyjmowane będą w SI w godzinach 8.00 – 12.00.  Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów dostępne są na stronie pabianice.praca.gov.pl

TUTAJ oferta PUP na 2021 rok.

Pabianicki PUP gotowy do przyjęcia interesantów w nowej, wyspecjalizowanej sali.

PUP: ruszył nabór wniosków o dotacje. Jak epidemia wpłynęła na poziom bezrobocia?