FAKTY

Powstanie 180 miejsc parkingowych i ścieżka do Piotra Skargi

Szykuje się przebudowa ul. Nawrockiego.

Ścieżka rowerowa rozpocznie się na skrzyżowaniu Nawrockiego/Roweckiego i pobiegnie aż do Piotra Skargi (po stronie zachodniej). Później przejdzie na stronę wschodnią (od Piotra Skargi do Warszawskiej). Dodatkowo od Roweckiego do Piotra Skargi zbudują chodnik o szerokości 3 metrów.

Kosztem pasu zieleni na Nawrockiego powstaną także miejsca parkingowe – od Piotra Skargi do Roweckiego wzdłuż Nawrockiego. Pierwszy plac na 60 aut, drugi na 30, a ostatni największy na 90 samochodów (od ul. 20 Stycznia do Roweckiego). To wspólne przedsięwzięcie powiatu i Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

O przebudowę Nawrockiego najpierw apelował radny miejski Piotr Różycki (ZOBACZ INTERPELACJĘ I ODPOWIEDŹ), później przyłączyli się mieszkający w tym samym okręgu radny miejski Dariusz Cymerman (ZOBACZ INTERPELACJĘ I ODPOWIEDŹ) oraz powiatowy Łukasz Stencel.

Powstaną niejako dwa projekty, które będą połączone w całość (PSM robi dla swoich kawałków, powiat dla swoich, ale projekty wykonuje ta sama osoba). Przetarg zostanie ogłoszony w lipcu, a roboty mają ruszyć w drugiej połowie sierpnia/na początku września. Na pierwszy ogień idzie parking na 90 samochodów, reszta w następnych etapach.

Starosta dodał, że w sierpniu rozpocznie się budowa ścieżki rowerowej na „Grota” Roweckiego (Nawrockiego – Bugaj). Przy Nawrockiego pojawi się stacja naprawy rowerów, a przy ul. Bugaj śluza rowerowa. O przedsięwzięciu przeczytasz więcej TUTAJ.

(Fot. Marcin Mietlowski)


SPRAW SOBIE T-SHIRT Z TRAMWAJEM “41”

6 komentarzy do “Powstanie 180 miejsc parkingowych i ścieżka do Piotra Skargi

  1. Stencel i cymerman podpinają się pod pomysł różyckiego. Sami nie potrafią nic pomyśleć :)

  2. Cymerman zostaw k…a te parkingi. !!! Kiedy sobie telefon będę mogła naładować na przystanku autobusowym ??? Kiedy zrealizujesz swoją jedyną obietnicę wyborczą ??? My mieszkańcy chcemy ładowarek usb na przystanku !!! Pokaż, że doprowadzasz tak ważne sprawy do końca :)

  3. Pomysł jedno a realizacja drugie , dzieli je przepaść, a to się udało panom Stenclowi i Cymermanowi , jak ktoś z każdym koty drze to niestety nikt go nie bierze poważnie :-) smutna ale prawda a teraz Można pod kilkoma nickami poujadac :-)

    1. Stara prawda :nie liczy się inicjatywa i zaangażowanie bo gdzieś na końcu jest urzędnik, któremu się pomyliło, że to ludzie są dla niego a nie on dla ludzi. Dlatego klika ma sie dobrze, nie robią nic na czym sami nie zyskają. Cierp obywatelu Pan urzędnik rządzi !!!

    2. Przyjacielu proszę opisz jak możesz kroczek po kroczku jak wyglądała taka realizacja ile wymagała poświęceń, łez i potu ? Darcie kotów? To bardzo cenna uwaga czyli, chcesz powiedzieć, że starostwo i prezes spółdzielni przy podejmowaniu decyzji zamiast pragmatyką , profesjonalizmem i dobrem mieszkańców kierują się własnymi sympatiami ? Czyli zarządzanie tak dużym mieniem zależy od lubię albo nie lubię ? I jeszcze ujadanie, kiedy do jednego z drugim, kiedy do Was dotrze wreszcie, że aby Was pojechać nie ma problemów z podpisywaniem się z imienia i nazwiska ? Może powinieneś pogadać z Wandą to ona zdaje się cierpi na ostrą, forumową schizofrenię. To by było na tyle i nie karz na siebie czekać z tą realizacyjną chronologią. I pamiętaj “prezes” to nie szycha tylko fucha.

  4. Udało się Stenclowi i USBCyber … co się udało … ??? Udało się wpisać w sprawę poruszaną dużo wcześniej przez Różyckiego :)

Comments are closed.