FAKTY

Powstanie centrum handlowe. Za centrum handlowym…

Prace nad nowym obiektem mają zakończyć się pod koniec kwietnia.

Trwa rewitalizacja terenu za C.H. Echo (pomiędzy Bagatela, Traugutta a Żeromskiego). Kiedyś w kompleksie mieściły się stajnie, wozownia, Pamoteks, później m.in. magazyny. Budynki są pod ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Na przyległym placu było boisko Towarzystwa Sportowego „Sokół”, następnie przez wiele lat funkcjonował parking strzeżony.

Teraz powstanie tu centrum handlowo-usługowe (boksy mają mieć od 80 do 100 m² powierzchni, z możliwością łączenia) oraz przestrzeń biurowa (inwestor – firma „Aflopa Nieruchomości” – ma już na nią najemcę). Do tego dojdzie obszerny parking i aranżacja zieleni.

Budynki zostaną odrestaurowane w taki sposób, by zachować elementy historii oraz dawnego klimatu obiektów i połączyć je z nowoczesnym designem. Prace rozpoczęto w ubiegłym roku tuż przed wakacjami, a planowo mają zakończyć się pod koniec kwietnia/na początku maja.


8 komentarzy do “Powstanie centrum handlowe. Za centrum handlowym…

    1. A ja się bardzo cieszę. Poza tym jeśli robi to AFLOPA to napewno będzie z klasą i porządnie. Kolejne zabytki uratowane, brawo

  1. chyba ktoś nie pomyślał przecież już powstaje centrum budowane przez AA. I co będziemy mieć w pabianicach w niedalekiej odległości to samo? Te same marki, kina, sklepy, ciuchy? nie mam nic przeciwko nowemu centrum jestem za, ale aż dwa nowe w krótkim czasie? żeby się szybko nie zwinęli…

  2. Trzy kołchozy szczęścia w takim małym mieście. Z czego za dwoma stoi jeden misio. Padną na ryj i tyle z tego będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *