FAKTY

Powstanie fabryka pralek

Ksawerów daje przykład, jak przyciągnąć poważnego inwestora.

Jak 20 czerwca podał Puls Biznesu, 78 ha w Ksawerowie wejdzie do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a 29 ha chce kupić niemiecka firma Miele (branża AGD), która docelowo zatrudni nawet 1500 osób. Nowy zakład ma ruszyć w 2020 roku i początkowo produkować 250 tys. pralek rocznie.

Gmina już dwa lata temu wybudowała drogę o podwyższonej jakości, która przecina tereny strefy. Jak powiedział „Pulsowu Biznesu” Jarosław Pinder (zastępca wójta i sekretarz gminy Ksawerów):

– Wówczas była to „luksusowa” droga w polu, ale już wtedy podjęliśmy starania o włączenie tych terenów do Łódzkiej ŁSSE. Jednocześnie inwestujemy w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, wykupujemy nieruchomości pod drogi. Choć mamy miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla tych terenów, to udoskonalamy je pod potrzeby łódzkiej strefy i inwestora. (…) Planujemy zakup dwóch autobusów, którymi będziemy mogli dowozić pracowników m.in. z przystanków Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Pabianice-Północ i Lublinek. Już zainwestowaliśmy 2 mln zł, a w ciągu ok. trzech lat wydamy drugie tyle.


SPRAW SOBIE T-SHIRT Z TRAMWAJEM “41”
Tagi:

3 komentarze do “Powstanie fabryka pralek

  1. Pozytywna informacja. Ksawerów “łyknie” kilka złotych tytułem podatków, a mieszkańcy nie będą musieli dojeżdżać za pracą na łódzką Dąbrowę. O ile oczywiście warunki tej pracy będą przyzwoite, bo może się skończyć tak jak w łódzkich “pralkowych” fabrykach, gdzie rotacja pracownicza jest potężna, urządza się niemalże “łapankę” na nowych pracowników, zaś co drugi to… obywatel Ukrainy.

  2. A kiedy prof klos coś takiego będzie w Pabianicach???? Pewnie znowu ratunkiem na osłodę może będzie pan Furman.Facet coś zrobi a pójdzie to na konto Mackiewicza i Habury. Czy przypadkiem pan Furman nie dał się nabrać na honorowego obywatela????? Nic pan nie pisze o tym co robi w tych tematach Mackiewicz.Juz nie pasuje bo będą mało płacić ,że będzie rotacja, jakieś łapanki, ukraincy. A może to właśnie szansa dla nas pracowników na lepsze zarobki, na wybór lepszego pracodawcy????????Szkoda tylko że w Dobroniu coś robią w Ksawerowie coś robią a w Pabianicach Mackiewicz “drukuje” obligacje chyba już na kolejne 30 mln zl.Powodzenia

Comments are closed.