FAKTY

Powstanie sala gimnastyczna za ponad 9 mln zł

Już niedługo przy Szkole Podstawowej w Mogilnie Dużym będzie sala gimnastyczna.
To ostatnia szkoła w gminie Dobroń, która do tej pory nie posiada pełnowymiarowej sali sportowej. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się w małej salce lub na boisku szkolnym. “To wkrótce się zmieni dzięki decyzjom Wójta i Rady Gminy” czytamy na profilu FB gminy.
Złożony do Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego wniosek o środki unijne został pozytywnie rozpatrzony. Gminie przyznano na ten cel ponad 4 mln złotych. Inwestycja zostanie zrealizowana formule ,,zaprojektuj i wybuduj”.
Zaoferowana w przetargu nieograniczonym kwota to 9 mln zł. Wykonawca przystąpił już do projektowania sali. Trwają ostatnie uzgodnienia w zakresie szczegółowych rozwiązań. Będzie to budynek pasywny, spełniający wysokie wymagania w zakresie zużycia energii pozyskanej przy pomocy pomp ciepła oraz paneli fotowoltaicznych. Planowane oddanie obiektu do użytkowania to trzeci kwartał 2023 roku.
– O część środków wystąpimy do Ministerstwa Sportu i Turystyki, reszta popłynie z gminnej kasy – mówi wójt Gminy Dobroń Robert Jarzębak.
(Fot. FB/Gmina Dobroń/ wizualizacja obiektu)