FAKTY

Pozbądź się nałogu tuż koło Pabianic

Nowoczesna poradnia oferuje pomoc uzależnionym oraz ich rodzinom.

W Gminnym Ośrodku Zdrowia w Petrykozach od stycznia działa poradnia leczenia uzależnień i współuzależnienia. Pod kierunkiem terapeuty można pożegnać się z nałogiem. Specjalista dociera także na dyżury do Pawlikowic.

Z pomocy fachowców korzystają ludzie w różnym wieku, którzy popadli w alkoholizm, uzależnili się od narkotyków czy dopalaczy. Dziennie przychodzą 3-4 osoby, także członkowie rodzin osób uzależnionych. Oni również potrzebują pomocy tłumaczy doktor Jacek Pluciński, kierownik Gminnego Ośrodka Zdrowia.

Leczenie polega na godzinnych seansach terapeutycznych, organizowanych 1-2  razy  w tygodniu. Podczas ich trwania chory dociera do źródła swojego problemu. Tylko w ten sposób może skutecznie powalczyć z chorobą.

– Z uzależnieniem nie poradzimy sobie idąc do psychiatry i stosując leki, albo uczestnicząc tylko np. w spotkaniach grupy AA. Podstawą jest solidna terapia – zorganizowana, ustawiona pod kątem indywidualnym. Można ją porównać do spotkań z psychologiem.

W razie potrzeby organizowane są konsultacje psychiatryczne. Pacjenci mogą zostać też skierowani na detoksykację. Poradnia finansowana jest na razie z budżetu gminy. W dalszej perspektywie, być może, ze środków NFZ.

– Zapraszamy także pacjentów z Pabianic. Dojechać można do nas autobusem 261 – mówi dr Pluciński.

telefon do poradni: 668-607-767