FAKTY

Pożegnaliśmy policjanta o złotym sercu

Dziś o godz. 10.00 rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa starszego aspiranta sztabowego w stanie spoczynku Rafała Dzwonnika.

46- letni policjant przegrał walkę z ciężką chorobą 28 września. Dziś po mszy w Domu Pogrzebowym na cmentarzu komunalnym kondukt ruszył w stronę cmentarza ewangelickiego, gdzie spoczęła trumna z ciałem funkcjonariusza. Ostatni ziemska droga odbyła się zgodnie z ceremoniałem policyjnym. W uroczystości wzięło udział  kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, kadra kierownicza pabianickiej Policji na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Pabianicach insp. Jarosławem Tokarskim, policjanci i pracownicy cywilni komendy.

Przypomnijmy, wielopostaciowego, bardzo złośliwego glejaka mózgu zdiagnozowano u niego w sierpniu ub. roku. Pabianiczanie momentalnie okazali mu wsparcie. Wpłacali pieniądze na leczenie, brali udział w licytacjach i rozmaitych akcjach charytatywnych. To było prawdziwe pospolite ruszenie, bo mnóstwo czasu i energii poświęcił dla innych, zwłaszcza na polu przeciwdziałania agresji wśród młodzieży. Jego działanie na rzecz  wolontariatu zostało uhonorowane Złotym Sercem.

Złote serca nie umierają – we wzruszającej przemowie zaznaczyła Agnieszka Jaksa, koordynator Grupy Wolontarystycznej “Agrafka”.

Więcej o drodze zawodowej Rafała Dzwonnika TUTAJ