FAKTY

Premier nie odpowiedział na pytanie pabianiczanki. Wbrew obietnicy

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił rodaków do zadawania pytań na FB, ale nie udzielił odpowiedzi na to, które odzwierciedla obawy wielu osób.

Na FB szefa rządu pojawiła się zachęta: “Moi Drodzy! Walka z koronawirusem trwa! Wciąż musimy zachować dyscyplinę i wykazać się determinacją i solidarnością. W związku z pojawiającymi się wątpliwościami związanymi z planami walki z epidemią zapraszam na kolejną sesję Q&A (pytań i odpowiedzi) już dziś o 19.00 na facebooku. Tradycyjnie pytania możecie zadawać w komentarzach. Do zobaczenia wieczorem!”.

-Postanowiłam skorzystać z okazji, ale bardzo się rozczarowałam. Na wczorajszej konferencji w Łodzi, dotyczącej  szczepień przeciwko COVID-19, mówił, kto zadał pytanie i odpowiadał, ale moje pominął – mówi Marzena Zawodzińska. I uzupełnia: – A zapytałam, jak państwo ma zamiar zagwarantować brak restrykcji czy jakichkolwiek utrudnień wobec osób nieszczepiących się.

Pabianiczanka tłumaczy, że obawy ma nie tylko ona, ale i sporo internautów, co widać na co dzień w komentarzach publikowanych w sieci.
Chodziło mi o uzyskanie konkretnego zapewnienia, czy jak ktoś się nie zaszczepi, to mimo że miał prawo się nie zaszczepić, to nie będzie miał utrudnień. Bo już mówi się, że samolotem się nie poleci. To akurat najmniejszy problem, ale mogą być inne utrudnienia, np. pracodawca może żądać potwierdzenia szczepienia – martwi się pabianiczanka.