FAKTY

Prezes szpitala nie zjawił się w pracy

Fot. Facebook
Fot. Facebook

Piotr Miller, który od dziś (1 lutego) miał objąć funkcję prezesa Pabianickiego Centrum Medycznego, nie zjawił się w pracy. Według nieoficjalnych informacji, na ręce Rady Nadzorczej PCM złożył pismo z rezygnacją (konkretnie “cofnięciem zgody”, ponieważ formalnie stanowiska nie objął).
– P.o. prezesa PCM pozostaje Agnieszka Owczarek – poinformowała mecenas Monika Mosiewicz. Nie udało nam się skontaktować z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem, który w trybie natychmiastowym odwołał zaplanowane na dziś spotkania.  Po południu odbyło się zebranie RN PCM – wkrótce pojawi się oficjalne oświadczenie. Z ustaleń wynika, że Miller zrezygnował, ponieważ jego dotychczasowi pracodawcy przebili wynagrodzenie oferowane przez szpital, którego wysokość określa ustawa (maks. widełki to 6 x średnia krajowa). Poprzednia prezes Dominika Konopacka zarabiała ok. 14 tys. zł na rękę.

[AKTUALIZACJA] Oto oświadczenie Rady Nadzorczej Pabianickiego Centrum Medycznego:
“Rada Nadzorcza PCM Sp. zo.o. informuje, że Pan Piotr Miller ostatecznie cofnął swoją zgodę na objęcie funkcji Prezesa zarządu naszego szpitala, którą udzielił 18 grudnia 2015 r. O tej decyzji dowiedzieliśmy się ostatecznie w dniu dzisiejszym, to jest pierwszego lutego.
Pan Piotr Miller motywował swoją decyzję otrzymaniem nieporównywalnie lepszej propozycji w ramach dotychczasowych zajęć niż cokolwiek co może zaoferować spółka komunalna jaką jest pabianicki szpital. Wynagrodzenia w spółkach komunalnych są ograniczone ustawą kominową, zatem spółka nie może zaoferować wynagrodzenia niezgodnego z tą ustawą.
Jednocześnie informujemy, że prezesem spółki pozostaje Agnieszka Owczarek, kierująca spółką skutecznie od czerwca zeszłego roku. Pani Agnieszka Owczarek ma dobrą opinię wśród pracowników, jako osoba konkretna, decyzyjna i umiejąca rozwiązywać problemy. Drugim członkiem zarządu, zajmującym się stroną medyczną szpitala pozostaje Dorota Jędrzejczyk-Okońska”.

W imieniu Rady Nadzorczej
sekretarz Monika Mosiewicz

Tagi: