FAKTY

Prezydenckie dochody Ciebiady, nieruchomości warte prawie 3 mln zł [AKTUALIZACJA]

Choć Krzysztof Ciebiada przegrał bitwę o fotel prezydencki z Grzegorzem Mackiewiczem, na stan portfela i posiadania nie może narzekać.

Dziś (17 maja) Urząd Marszałkowski opublikował oświadczenia majątkowe. Wśród radych sejmiku jest Krzysztof Ciebiada (od końca 2015 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącego tegoż organu).

Jego łączne dochody w ubiegłym roku wyniosły ok. 180 tys. zł. Dla porównania prezydent Pabianic zarobił ok. 18 tys. mniej. Najprawdopodobniej Krzysztof  Ciebiada będzie jeszcze musiał skorygować oświadczenie, gdyż nie wpisał diety radnego. Dopatrzyliśmy się jedynie ponad 3.300 zł z tytułu „pełnienia obowiązków obywatelskich”. To zbyt mało jak na dietę – z oświadczenia innego wiceprzewodniczącego sejmiku Włodzimierza Kuli wynika, że w 2016 otrzymał prawie 30 tys. diety. [AKTUALIZACJA] 18 maja zamieszczona została korekta z tytułu “pełnienia obowiązków obywatelskich” (tak radny określił dietę). Wynika z niej, że otrzymał nie ponad 3.300 zł, a ponad 32. tys. zł. (TUTAJ KOREKTA)

Przyjrzyjmy się pozostałym składowym dochodów Ciebiady. Jako koordynator ds. obrotu energią zarobił prawie 93 tys. zł, z „działalności wykonywanej osobiście” – ponad 9.600 zł; z najmu raptem… 162 zł z groszami. Prowadzi też zakład krawiecki, z czego dochód przekroczył 52 tys. zł.

Domy, mieszkania, działki

Mackiewicz jest jak ubogi krewny Ciebiady pod względem nieruchomości. Radny w części głównej oświadczenia wykazał dom, mieszkanie, gospodarstwo rolne oraz zakład krawiecki. Szereg nieruchomości radny wpisał także do załącznika: trzy domy, trzy mieszkania i dwie działki. Wartość wszystkich wymienionych nieruchomości oszacował na 2 miliony 790 tys. zł! Wartość nieruchomości Mackiewicza to zaledwie 660 tys. zł.

Ponieważ w oświadczeniu należy wykazać wartościowe przedmioty (powyżej 10 tys. zł) radny zamieścił również informację o luksusowym zegarku IWC oraz kolekcji monet. Zapewne model zegarka radnego nie osiąga najwyższych cen w swojej klasie, ale w celach poglądowych zapraszamy do zerknięcia TUTAJ.

W samochodach też Mackiewicz gorszy od Ciebiady. Pierwszy jeździ 9-letnim Fordem Galaxy i o rok młodszym Peugeotem 207. Jego konkurent w wyborach porusza się 6-letnim Audi A1 i niespełna rocznym Volksvagenem Golfem.

W jednym obaj panowie są bardzo podobni – mają po dwie córki.

ZOBACZ OŚWIADCZENIE KRZYSZTOFA CIEBIADY
ZOBACZ OŚWIADCZENIE GRZEGORZA MACKIEWICZA

15 komentarzy do “Prezydenckie dochody Ciebiady, nieruchomości warte prawie 3 mln zł [AKTUALIZACJA]

 1. Widać, kto poszedł do polityki dla pieniędzy. Ciebiada nie musi się dorabiac na stołkach za kasę podatników, bo i tak ma dużo. Robi, co robi przede wszystkim pro publico bono. A Mackiewicz ma dużo mniej i po to się trzyma mono władzy, żeby się nachapać, dorobkiewicz jeden.

   1. A jakie kompetencje ma Mackiewicz ,doprowadził to miasto do riuny ,gorzej niż Dychto

 2. noto ladnie wyladowal, za sciemnianie w cieplowni mial mniej, niz za sprzedaz energii w wiaderkach

  1. Przede Wszystkim Ciebiada dorobił się własną pracą i pomysłowością na długo przed pracą w ZEC czy PGE.A na czym dorobił się Mackiewicz ? Jakiś przykład ?Całe życie przy korycie,obraca kasą publiczną jak własną i udaje wielkiego męża troski i opatrzności. Pabianice pod jego zarządzaniem zadłużają się co raz bardziej a widoków na jakieś poważne inwestycje dające pracę czy wpływ kasy do budżetu brak, ten człowiek żyje tym co o nim i jak w gazetach napiszą a te piszą dobrze bo też chcą, żeby im ze stołu kapało i kapie bo to chyba najważniejsza misja tego kolejnego nieudanego Prezydenta. Bizancjum pełną gębą, festyny, imprezki. Życie w mieście coraz droższe i nic w zamian. Mackiewicz to pozer na państwowym garnuszku, akwizytor obietnic bez pokrycia wygłaszanych jednym tchem z fałszywym uśmiechem.

   1. Nexus, widać kto poszedł po kasę. Ciekawe, jak byś się utrzymał z działalności za 9600 na rok.
    A pensja w PGE za niecałe pół roku 96 000 i dieta ponad 2000 na m-c, to tu widać, że można się utrzymać całkiem nieźle.

 3. No to mam pomysł , do polityki może iśc ten kto ma na koncie np.u nas 500 000, 800 000 zł.

  1. Palikot powtarzał, ze do polityki tylko ludzie bogaci – i jak skonczyl?! :)))

 4. Pracuje to ma ,brawo tacy ludzie powinni iść do polityki
  A to że będą teraz opluwać ,to normalne ,ludzie pana Mackiewicza się uaktywnią

 5. Z tego oświadczenia wynika, że jakby nie załapał się na fuchę z dojnej zmiany to cienko by śpiewał. A ceny energii rosną…
  Następcy pewnie rozliczą do spodu takich misiewiczów.

  1. Z tego oświadczenia jak i z poprzednich wynika jasno, że Ciebiada zarabiał pieniążki kiedy jeszcze Grzesiu za basenowym z kawą biegał. 18:48 widać reprymenda Pani Małychy pomogła zapracowany urzędasku.

 6. dorobił się kiedy był czas na szwalnie teraz by umarł z głodu bo szycie to już nie taka intratna fucha
  Dzięki Pisiorom ma fają wypłatę na koszt wszystkich podatników nie posiadając żadnych w tym kierunku kompetencji.
  Jak by tworzył coś jako prywatna firma i sprzedawał to PGE to OK, ale siedzieć za biurkiem i patrzeć w okno czy Prezes woła to każdy potrafi – pisali o Misiewiczu powinni teraz zainteresować się tym Panem bo pewnie w polsce po dobrej zmianie w każdym mieście jest taki Geniusz przemian

  1. O widzę, że mamy geniusza ? Człowieku ty już dawno udowodniłeś, że nie odróżniasz lokaty od lokówki. Trafił się kolejny golas z gębą pełną frazesów i życiowym pasmem nieosiągniętych sukcesów. Pokaż, że się mylę wyleź z nory
   i pokaż jaki z ciebie kozak biznesu, wrzuć PIT do netu.

Comments are closed.