FAKTY

Prezydent reaguje na podejrzenie koronawirusa

 Grzegorz Mackiewicz zwołał w związku z podejrzeniem koronawirusa w PCM spotkanie z udziałem przedstawicieli miasta i powiatu, zarządzania kryzysowego, oświaty i służby zdrowia. Zakończyło się przed godz. 21.00

Zgodnie z zaleceniem kuratorium oświaty, szkoły i przedszkola odwołały wszystkie zajęcia odbywające się poza placówkami. Decyzje o zamknięciu placówek oświatowych i innych instytucji zostaną podjęte w zależności od wyniku badania epidemiologicznego. Wszystkie działania są zgodne z wytycznymi służb sanitarnych i Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Jutro rano odbędzie się kolejne spotkanie służb w sprawie bieżącego reagowania na zagrożenie koronawirusem.

Przypomnijmy – dzisiaj (10.03) wieczorem do PCM zgłosił się 67-letni pacjent skarżący się gorączkę i kaszel. Miał kontakt z osobą z Niemiec. Zgodnie  z procedurą postępowania przy podejrzeniu koronawirusa został przewieziony do na badania w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. Wyniki badania będą znane w ciągu dwóch dni. Zgodnie z zaleceniem dyrektor Powiatowej Stacji  Sanitarno-Epidemiologicznej w Pabianicach rokowania badań epidemiologicznych przesądzą o dalszych decyzjach.