FAKTY

Prezydent zgodził się na przedłużenie płatnego parkowania przez całą dobę

Od października miało być lepiej dla naszych kieszeni, ale PCM wyprosiło prolongatę.

Parking płatny non stop oburzył pacjentów (CZYTAJ TUTAJ) – nigdzie w mieście kierowcy nie są traktowani w ten sposób. Prezydent Grzegorz Mackiewicz polecił zarządowi Pabianickiego Centrum Medycznego (to spółka ze 100 proc. udziałów miasta) zrezygnować z całodobowej opłaty za parkowanie przy szpitalu (która obowiązywała także w dni wolne). Opłaty za postój od października miały zostać dostosowane do obowiązujących w pozostałych strefach płatnego parkowania w Pabianicach (CZYTAJ TUTAJ).

Od tego czasu opłata za parking przy szpitalu miała być pobierana tylko w dni powszednie: 2 zł za 60 minut od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00, plus pierwsze 15 minut bezpłatnie. W soboty, niedzielę i święta opłat miało nie być. Tak się jednak nie stało:

– Szpital poprosił o to, by przedłużyć całodobowe parkowanie do czasu, kiedy przed wjazdem na parkingi pojawią się szlabany. Prezydent zgodził się na to – mówi rzecznik ratusza Aneta Klimek.

Szlabany od strony ul. Jana Pawła II i Wiejskiej mają działać od listopada. Obecnie trwa montaż tych urządzeń.

O dezinformacji na szpitalnym parkingu napisaliśmy przedwczoraj (CZYTAJ TUTAJ) – dlatego wiadomo teraz, jaki skutek odniósł wniosek PCM ws. przedłużenia całodobowych opłat za parkowanie.

Tagi:

Jeden komentarz do “Prezydent zgodził się na przedłużenie płatnego parkowania przez całą dobę

Comments are closed.