FAKTY

Prezydent zmienił Radę Nadzorczą ZEC

Zmiana w Radzie Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej. Prezydent Grzegorz Mackiewicz wprowadził do niej Piotra Adamskiego, dyrektora MOSiR.

W piątek (16.12.) prezydent Grzegorz Mackiewicz odwołał ze składu Rady Nadzorczej ZEC Tomasza Klozego i powołał na jego miejsce Piotra Adamskiego. Dzień wcześniej (15.12.) obyło się spotkanie przedstawicieli Bloku Samorządowego Razem.

Piotr Adamski jest dyrektorem MOSiR. Od maja br. szefuje pabianickiemu kołu “Nowoczesnej”. Wcześniej był w BSR. Tomasz Kloze w ostatnich wyborach samorządowych startował do Rady Powiatu z listy BSR do Rady Powiatu. Jest kierownikiem hali tenisa ziemnego MOSiR, a więc podwładnym Piotra Adamskiego.

Zakład Energetyki Cieplnej w 2014 roku wypracował 823 tys. zł zysku netto. W maju ub. roku Grzegorz Mackiewicz (jako szef Zgromadzenia Wspólników spółki miejskiej ZEC) zatwierdził sprawozdanie finansowe i na kolejną kadencję powołał dotychczasową Radę Nadzorczą z Tomaszem Kloze w trzyosobowym składzie. Teraz zmienił zdanie. Czy krok ten zmierza do odwołania przez zmodyfikowaną RN z funkcji prezesa ZEC Floriana Wlaźlaka? O wieloletnim szefie świetnie prosperującej spółki ZEC wiadomo, że potrafi mieć własne zdanie i nie pozwala sobą sterować.

Prócz  powołanego właśnie Piotra Adamskiego w składzie RN ZEC są obecnie: Anna Antonowicz (przewodnicząca) i Piotr Teodorczyk.

11 komentarzy do “Prezydent zmienił Radę Nadzorczą ZEC

 1. oo tak, jeszcze Adamskiego tam brakowało.
  Wieść niesie, ze nowym prezesem bedzie osoba z wewnątrz spółki.

 2. Oczywiscie ZWIK i MZK nie do ruszenia, co tak naprawdę świadczy o słabości Mackiewicza. Trochę tego nie rozumiem – przecież on ma stanowisko “wybieralne”, cieszy się poparciem większości pabianiczan. Nie może choć raz tupnąć nogą?

 3. Fakt, że spółka potrzebuje świeżego spojrzenia. Tu akurat prezydent ma rację. Trudno żeby prezesem był emeryt. Bo nic nowego ani innowacyjnego nie zrobi.

 4. To czy prezesem jest ten czy inny zależy realnie od prezydenta miasta. Pełni on rolę właściciela w imieniu mieszkańców.
  A jeżeli prawdą jest że prezesem jest emeryt to już ciężka przesada i kpina w stosunku do mieszkańców.

 5. Wlazlak dobuja sie do konca kadencji, bo jest radnym powiatowym, no chyba ze radni pozwola na zwolnienie go… Polityka, polityka w dziadowskim, naszm wydaniu

 6. Jeśli wiadomość prawdziwa to niemożliwa. Piotr Adamski jest członkiem RN spółki Eko-region w Bełchatowie. Zgodnie z ustawą kominową nie można być w dwóch RN. Florka nic nie ruszy bo nie zgodzi się Rada Powiatu. Takie rzeczy ćwiczył Dychto w MZK z Haburą i Dychty nie ma a Habura jest. Bieda emeryta Florka jest porażająca; za 2015- Zec 137 215.- emerytura 83 235.- dieta radnego 26 734.- działalność osobista-11 388.- !!! Z powodu kasy i wieku może go odwołać tylko kostucha.

  1. Do wiedźmy. Adamskiego nie obejmuje ustawa kominowa. Więc może być w dwóch radach nadzorczych. A pozostałe informacje – jeśli są prawdziwe – to zarobki imponujące. Ze trzy razy więcej niż prezydent miasta.

   1. Na mocy, tzw. ustawy kominowej członek rady nadzorczej spółki komunalnej, w której udział JST wynosi co najmniej 50% nie może być już członkiem rady nadzorczej w innej spółce, w której udział JST wynosi co najmniej 50%. ?????
    Dlaczego Adamskiego nie obejmuje ustawa? Jakiś święty?
    Zarobki Florka są z oświadczenia majątkowego, no chyba że nieprawdziwe.

  2. o rany, z czego mu wybija taką wielką emeryture? Rozumiem, że całe życie na stanowiskach, ale bez przesady!

Comments are closed.