KRUCHTA

Proboszcz Eliasz zwolniony. Ks. Estkowski został podwójnym proboszczem. Kto jeszcze odejdzie?

Przed parafianami msze pożegnalne oraz powitalne.

Arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa Archidiecezji Łódzkiej. Objęły one także Pabianice i okolice.

• Z urzędu proboszcza, ze względu na wiek emerytalny, 25 czerwca został zwolniony ks. kanonik Henryk Eliasz. Zastąpi go również kanonik – ks. Andrzej Chmielecki. Przybywa do nas z Jeżowa.

• Probostwo św. Floriana opuści ks. Krzysztof Gliniany, by przejąć taką samą funkcję w dobrońskiej parafii św. Wojciecha. Na miejscu proboszcza Glinianego pojawi się ks. kanonik Piotr Szubski (dotąd w Milejowie).

• Ks. Janusz Banachowski trafi z Mileszek do Górki Pabianickiej, a ksiądz kanonik Stanisław Broda obejmie teraz parafię Chrystusa Króla w Łodzi.

• Z parafii św. Maksymiliana odejdzie wikary Tomasz Estkowski. Powód: awans. Został właśnie podwójnym proboszczem – parafii ścięcia św. Jana Chrzciciela i św. Trójcy w Budzynku oraz parafii św. Floriana w Domaniewie.  To popularny duchowny – kierownik naszych pielgrzymek oraz wokalista zespołu Magis 33.

• Probostwo w Łazowie dostał ks. Witold Lubaniak, wikary z Trójcy Przenajświętszej.

• Proboszczem w Dłutowie został zaś już oficjalnie ks. Zbigniew Dyks. Z Dłutowa do Dobronia przejdzie z kolei wikary Mariusz Lach.

• W naszych parafiach pojawią się też nowi wikariusze: ks. Rafał Wójcik (parafia Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach) i ks. Dariusz Wyroda (parafia św. Maksymiliana w Pabianicach).

• Z ciekawostek: pabianiczanin wikary Maciej Piskorski został przeniesiony z parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela i świętego Jana Bożego w Łodzi do parafii św. Mateusza w tym samym mieście.


2 komentarze do “Proboszcz Eliasz zwolniony. Ks. Estkowski został podwójnym proboszczem. Kto jeszcze odejdzie?

  1. a kiedy zdejmą nam obecnego dziekana? bo to jakaś przykra pomyłka, nie ksiądz.

  2. parafianie w Mateuszu raczej płakać nie będą, obecna frekwencja na mszach niedzielnych mówi wiele o atmosferze w parafii

Comments are closed.