OPINIE

Profesor w Pabianicach: Kaczyński tresuje ludzi jak barany [VIDEO]

Jan Hartman: Zdeprawowani, przekupieni Polacy są zadowoleni z władzy, bo ma takie same mordy jak ich.

Teorię na temat jakości demokracji w Polsce przedstawił dziś w hotelu Fabryka Wełny prof. Jan Hartman, etyk i filozof. Spotkanie zorganizował pabianicki KOD.

Wizja Hartmana jest pesymistyczna. Zdaniem publicysty i naukowca demokracja pod rządami PiS zdegenerowała się tworząc wspólnotę pogardy. Politycy gardzą przekupionym przez siebie ludem. Hartman podkreśli, że PiS przejął władzę, bo obiecał „500 plus”. Z kolei ludzie mogą sobie ponarzekać na wstrętną władzę, która jednak zapłaci. Paradoksalnie im władza gorsza, tym bardziej staje się wiarygodna.

– Misiewicze są OK, bo tak naprawdę ludzie są karierowiczami, a tu widzę Misiewicza, przed którym na placu Defilad salutuje kampania honorowa – podał przykład.

Polacy wg profesora cieszą się, że w telewizji „widzą siebie” i myślą “o, taka sama morda jak moja!”. – Jakiś Geremek czy Mazowiecki są dla większości Polaków za eleganccy. Wybierają mało wykształconych, bo sami są mało wykształceni – dodał.

Jan Hartman powiedział, że Jarosław Kaczyński marzy, aby być drugim Gomułką, ale to mu się nie uda. Tłum nie będzie skandował “Jarek, Jarek”, a te okrzyki “Jarosław” to nie głos narodu. Według profesora Kaczyński tresuje ludzi jak stado baranów. Baran to ktoś, co zrobi jak ksiądz każe. Stąd tworzenie “wspólnego pasa transmisyjnego przekazu” z Kościołem.

Jak zaznaczył, większość Polaków nie wiedziała o tym, czym jest liberalna demokracja w momencie przełomu ustrojowego. Teraz nie jest lepiej, bo dopiero za PiS – dzięki KOD-wi -dowiedzieli się, co to takiego Trybunał Konstytucyjny.

***

Podczas spotkania działacze KOD apelowali do zgromadzonych, aby zgłaszali się na mężów zaufania. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo sfałszowania wyborów. Więcej informacji i możliwość zgłoszenia TUTAJ.

Zapoznaj się z fragmentem wystąpienia prof. Jana Hartmana w Pabianicach:

Jan Hartman w Pabianicach.

Opublikowany przez pabianice.tv 22 kwietnia 2018

Tagi:

6 komentarzy do “Profesor w Pabianicach: Kaczyński tresuje ludzi jak barany [VIDEO]

  1. Gnom marzy, aby być drugim Gomułką. A pisie miernoty mu przyklaskują, jak tępe barany (vide @wielki wóz).
    Nic dodać, nic ująć.

    1. Wolisz zryty mule z siostrzyczką czy braciszkiem ? Twój nowy profesor idol pomoże ci wybrać. Czopasie podpisany princeofwales czas najwyższy żeby cię ludzie na ulicy zaczęli obrzygiwać.

  2. Cztery wrogie komentarze i dwadzieścia bluzgów! Czy tylko na taki wysiłek intelektualny stać was wielbiciele aktualnej władzy??? Żadnej refleksji, polemiki, kontrargumentów tylko obelgi i rynsztok?? Wasza reakcja tylko potwierdza tezy Hartmana o ocenie naszego społeczeństwa i aktualnej sytuacji politycznej.

Comments are closed.