FAKTY

Prokurator nie zgodził się z wyrokiem na byłego prezesa. Jest apelacja

Sąd skazał go na zapłatę 3 tys. zł grzywny za posługiwanie się fałszywymi dokumentami.

Prokurator i oskarżyciele posiłkowi złożyli apelację od wyroku, jaki zapadł w czerwcu br. wobec Jarosława Kosmali, byłego prezesa „Włókniarza”. Sprawa wpłynęła do Sądu Okręgowego w Łodzi i oczekuje na wyznaczenie rozprawy apelacyjnej.

Przypomnijmy – prokuratura zarzuciła Kosmali dokonanie 15 przestępstw polegających na fałszowaniu dokumentów i wyłudzaniu dotacji. Sąd Rejonowy w Pabianicach wyrokiem z 18 czerwca 2019 roku uniewinnił oskarżonego od popełnienia 13 czynów o takim charakterze, a jednocześnie skazał za 2 dotyczące fałszerstw.

Wymierzona kara to grzywna wysokości 100 stawek dziennych, ustalając wysokość jednej stawki na kwotę 30 złotych (razem 3 tys. zł).

Poszkodowani to Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski. Instytucje te zawnioskowały o odpis nieprawomocnego wyroku i sporządzenie uzasadnienia na piśmie, co zwiastowało odwołanie się od orzeczenia.

TUTAJ WIĘCEJ na temat wyroku i procesu (sąd kierował sprawę do ponownego rozpoznania).

Skazany przez sąd I instancji jest członkiem zarządu powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości, kierownikiem biura powiatowego ARiMR w Pabianicach oraz radnym powiatowym z ramienia PiS. Po wyroku skazującym nie zrezygnował z mandatu i nie  musiał się  martwić, że zostanie on wygaszony. Zgodnie z Kodeksem wyborczym nie może startować na radnego ani piastować takiej funkcji osoba skazana na karę pozbawienia wolności.

CZYTAJ TAKŻE: Chory dla sądu, zdrowy na sesji

Chory dla sądu, zdrowy na sesji

*****

Wesprzyj nas


10 komentarzy do “Prokurator nie zgodził się z wyrokiem na byłego prezesa. Jest apelacja

 1. Dla mnie tez szok. Niedawno sąd skazal emeryta za zjedzenie cukierka w sklepie na miesiąc ograniczenia wolnosci i prace społeczme. Gdzie tu srawiedliwość?

  1. W szoku to bedziesz jak te „Wolne Sądy” za chwile wypuszczą i unniewinią Platformianego Burmistrza Włoch… ale tak to jest w „Ten Kraj-u”

  2. Ten miesiąc ograniczenia wolności to właśnie prace społeczne.
   Facet zjadł, bo “chciał spróbować” i mu nie smakowały, więc nie kupił. Dla sprzedawcy – idealny klient. Oby takich więcej.
   Najgorsze jest to, że facet nie poczuwał się do winy.
   Ergo. Kara słuszna. Jeśli to emeryt, to ma czas i może komuś pomóc za własną arogancję.

 2. Kosmala zostal uniweinniony od 13 zarzutow ,a także wyłudzenia. Przybite ma 2 ,poslużenie sie falszywymi dokumentami .Czyli artykul jest duzym przeklamaniem zemsta na kolejnym pisiorze

  1. Tak, w tekście znalazła się pomylka, którą skorygowaliśmy. Oskarżenie dotyczyło 15 fałszerstw i wyłudzeń (o czym napisaliśmy), zaś wciąż nieprawomocne skazanie po wznowionym procesie dwóch przestępstw z art. 270 par. 1 Kodeksu karnego dot.fałszywych dokumentów). Za błąd przepraszamy. W podlinkowanym tekście są też szczegóły dotyczące pierwszej odsłony tej sprawy. Cytujemy też p. Kosmalę, gdzie przedstawia swój punkt widzenia i który to nie zgłaszał pod adresem tekstu żadnych zastrzeżeń. Nie może być mowy o żadnej zemście.

  1. nie uważam tak. pis coraz bardziej rozochocony jest wladzą, dalej będzie dochodzić do nadużywania jej niestety

 3. Widać wyraźnie ze ta cała pani pseudo- dziennikarka dostała zlecenie na PiS.
  Najpierw Ciebiada teraz Kosmala .
  Kosmala bez którego ten klub by nie istniał .
  A dlaczego pseudo pani nie napisze o tym jak Kosmala wszedł do klubu to dług wynosił ponad 300 tys. A jak kończył było zero i dlatego dzieci mogły się tam tak dobrze czuć .
  Dlaczego nie napisze ze prezydent wraz królem MOSiR – ru Nin stop kłody pod nogi podkładali .
  Ze to oni powinni siedzieć teraz na ławie oskarżonych ,a nie Kosmala.
  A czemu pani nie napisze o swoim synku nieudaczniku , przez którego ludność Pabianic będzie płacić krocie za śmieci
  Dlaczego ???

  1. Większych bzdur dawno nie czytaliśmy. Zadaniem hejterów jest przeinaczanie faktów, osłabianie prawdziwych przekazów, bo są niewygodne dla pewnej grupy osób.

   Po pierwsze: kilkakrotnie pisaliśmy o 300-tysięcznym długu, np. 2 lipca br. (link znajduje się w tekście, który @tryton komentuje: https://pabianice.tv/jaroslaw-kosmala-skazany-na-grzywne-nie-straci-mandatu-radnego/ i wcześniej, np. tutaj, w czerwcu 2017: https://pabianice.tv/prezes-jaroslaw-k-ponownie-stanal-przed-sadem/. Nie zmienia to faktu, że zdaniem sądu p. Kosmala posłużył się podrobionymi dokumentami i wymierzył mu wyrok.

   Po drugie: najpierw zaczął się sądowy serial o p. Kosmali, bo prokuratura postawiła mu zarzuty. O domniemanej maturze p. Ciebiady napisaliśmy dopiero w listopadzie 2018 r. i na jego życzenie temat był i będzie kontynuowany aż po udokumentowanie stanu rzeczy.

   Co do okoliczności podwyżki cen za śmieci napisaliśmy jako pierwsi tutaj: https://pabianice.tv/podwyzka-smieci-przeszla-glosem-jednego-radnego-pis/
   Radny PiS Antoni Hodak jako jedyny poparł podwyżkowy projekt autorstwa Grzegorza Mackiewicza i zagłosował ZA, choć miał wcześniej całkiem inny zamiar. Sytuacja zmieniła się, bo pozostali radni z obu klubów nie wzięli udziału w głosowaniu. Wystarczyłby jeden głos PRZECIW innego radnego PiS, a musiałby zostać ogłoszony nowy przetarg, jednak bez żadnej gwarancji niższej ceny, a wręcz przeciwnie – z całkiem realną możliwością uzyskania jeszcze wyższej stawki.

   Zapraszamy do napisania z imienia i nazwiska, że “prezydent wraz królem MOSiR-u powinni siedzieć teraz na ławie oskarżonych, a nie Kosmala”.
   Zdajemy sobie sprawę, że marzeniem pewnych osób jest ujrzenie prezydenta na ławie oskarżonych. Póki co prokuratura umorzyła dwa doniesienia: dot. ul. Nowowolskiej https://pabianice.tv/po-doniesieniu-radnego-pis-nie-bedziemy-miec-prezydenta-grzegorza-m-prokuratura-umorzyla-sledztwo/ i sprawy związanej z teściową Grzegorza Mackiewicza https://pabianice.tv/prezydent-faktycznie-ratowal-tesciowa-jest-umorzenie-sledztwa-w-sprawie-wydania-prawa-jazdy/. Jednocześnie, tak się składa, że prokuratura oskarżyła p. Kosmalę, a teraz zareklamowała wyrok sądu I instancji.

Comments are closed.