FAKTY

Prokuratura nie zablokowała rozbiórki pomnika, ale jeszcze może postać

Aleksandra Stasiak z SLD: – Nie poddamy się, będziemy walczyć!

Niedawno napisaliśmy, że SLD przedłuża żywot monumentu na Starym Rynku. Skierowali do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z likwidacją pomnika Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe. Chodzi o decyzję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który wykreślił obiekt z ewidencji zabytków.

Sojusz uważa, że decyzja o wykreśleniu została wydana niezgodnie z przepisami kodeksu postępowania administracyjnego i nie miała rzetelnie udokumentowanej podstawy, której wymagają odpowiednie przepisy. Inne zdanie miała Prokuratura Łódź-Śródmieście.

– Nie dopatrzyła się przestępstwa i odmówiła wszczęcia śledztwa – informuje prok. Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Przypomnijmy, że rozstrzygnięcie przetargu na rozbiórkę zostało zwieszone do czasu postanowienia prokuratury. Nie jest jeszcze ono prawomocne, SLD może złożyć do sądu zażalenie.

– Jesteśmy zaskoczeni informacją o decyzji prokuratora, gdyż my jako strona nie otrzymaliśmy jeszcze pisma w tej sprawie. Nie poddamy się, będziemy walczyć, złożymy zażalenie na decyzję prokuratury – mówi Aleksandra Stasiak, wiceprzewodnicząca pabianickiego SLD.

Obejrzyj gorącą polemikę pod pomnikiem:

Konfrontacja pod pomnikiem.

Konfrontacja pod pomnikiem. (https://pabianice.tv/live-ze-starego-rynku/)Od lewej:Adam Śmiech – narodowy demokrata, publicystaDarek Jakóbek – nauczyciel historiiAleksandra Stasiak – wiceprzewodnicząca Sojusz Lewicy Demokratycznej w Pabianicach

Opublikowany przez pabianice.tv Środa, 23 maja 2018

 

8 komentarzy do “Prokuratura nie zablokowała rozbiórki pomnika, ale jeszcze może postać

 1. Uwierzę jak zobaczę puste miejsce.
  Wdzięczny jestem redakcji Pabianice Tv , za czuwanie nad tą sprawą.

  1. na szczescie redakcja czuwala na tyle ze odkryla, ze pomnik jest w spisie konserwatora – dzieki temu mozemy go wciaz podziwiac :))))

 2. redakcja Pisowska czuwa nad obroną pomnika komunistów jakby się Prezes dowiedział to ktoś w domu mógłby zostać bezrobotny .

  1. @król Julian – widać dla niektórych niepojęte, że redakcja może po prostu być obiektywna, docierać do faktów i kierować się wyłącznie interesem czytelników.

 3. Najprościej będzie zbierać podpisy pod obroną Pomnika, ale jak PiS zburzy to Pomnik Bohaterom i tak odbudujemy, najwyżej Ładniejszy.

   1. DLS rozumiem, że do komuchów zaliczasz i Władysława Jagiełłę? Słusznie! był niepoprawny politycznie Pobił Krzyżaków, a gdyby nie Grunwald, to od dawna Polska byłaby częścią Niemiec, a polska niepodległość to ,,dymanie” Polaków! Tak na logikę wychodzi.

Comments are closed.