FAKTY

Prokuratura zbadała mikołaje Cymermana

Uczniowie za młodzi na przekupstwo.

Przypomnijmy – 2 grudnia ub. roku, na dwa dni przed wyborami uzupełniającymi do Rady Miejskiej kandydat Dariusz Cymerman rozdawał uczniom Gimnazjum nr 3 czekoladowe mikołaje. Kontrkandydaci Sławomir Szczesio i Dariusz Jakóbek poinformowali pabianicką policję o złamaniu prawa przez Cymermana – chodziło o prowadzenie zakazanej agitacji wyborczej.

Funkcjonariusze sprawdzili zawiadomienie Szczesia i napisali, że „czynności wyjaśniające nie dostarczyły podstaw do skierowania wniosku o ukaranie do sądu rejonowego w sprawie: prowadzenia agitacji wyborczej wobec uczniów na terenie Gimnazjum nr 3 w Pabianicach. Czyn nie zawiera znamion wykroczenia”.

Z kolei do przedstawiciela KWW Dariusza Jakóbka wpłynęła korespondencja z pabianickiej prokuratury. Śledczy odmówili wszczęcia dochodzenia w sprawie złamania art. 250a par. 2 kodeksu karnego, który mówi o „udzielaniu korzyści majątkowej osobom uprawnionym do głosowania, aby skłonić je do głosowania w określony sposób”. Oto fragment uzasadnienia:

„Jak wynika z zeznań świadków, w dniu 2 grudnia 2016 roku dwóch mężczyzn w strojach św. Mikołaja rozdawało czekoladowe słodycze dzieciom wchodzącym do szkoły. Stroje i słodycze uzyskali od niezidentyfikowanej kobiety. Na słodyczach znajdowała się nalepka z danymi Dariusza Cymermana. Świadkowie nie widzieli, aby ci mężczyźni mówili coś do dzieci. Po tym jak zostali zauważeni przez osoby dorosłe, oddali się z terenu szkoły (…) Zgodnie z art. 62 ust. 1. Konstytucji, obywatel ma prawo udziału w wyborach jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat. W związku z powyższym nie sposób uznać, że zachowanie dwóch mężczyzn wypełniło znamiona wskazanego czynu”.

Śledczy sprawdzą za to, czy doszło do wykroczenia z kodeksu wyborczego – z art. 494 par. 2, który mówi: „Karze grzywny podlega ten, kto prowadzi agitację wyborczą na terenie szkół wobec uczniów”. Znając jednak decyzję wobec zawiadomienia Sławomira Szczesia, można spodziewać się podobnej odpowiedzi.

Dariusz Cymerman popierany przez BSR, PO i SLD uzyskał 226 głosów i zdobył mandat w okręgu nr 19 (część Bugaju). Drugi był Sławomir Szczesio z 45 głosami. Na Dariusza Jakóbka postawiło 30 pabianiczan, a na Włodzimierza Iwaszkę 13. Frekwencja wyniosła 13,54%.

2 komentarze do “Prokuratura zbadała mikołaje Cymermana

  1. Funkcjonariusze Komendy Policji-nie będący BSR ale popierający Cybermana, “prowadzenie agitacji wyborczej wobec uczniów na terenie Gimnazjum Nr 3 w Pabianicach – nie zawiera znamion czynu zabronionego”. !!!
    Prokuratura Pabianicka – będąca cichym udziałowcem BSR, popierająca Cybermana., “słodycze i stroje uzyskali od niezidentyfikowanej kobiety (pół Pabianic potrafi ją zidentyfikować, a na 100% Cyberman ) i się oddalili- w związku z powyższym nie sposób uznać, że zachowanie mężczyzn wypełniło znamiona wskazanego czynu”!!!
    BRAWO POLICJA, BRAWO PROKURATURA, BRAWO BSR, BRAWO CYBERMAN.
    Tak działają “organy BSR” w Pabianicach, jak mawiał muzyk – grają w P#.

  2. wystarczy sprawdzić która ze spółek współpracująca z cymermanem (to nazwa jakiegoś super bohatera z marvela?) dokonała zakupu mikołaji a i kobieta się odnajdzie.

Comments are closed.