FAKTY

PROTEST SONG nauczycieli [VIDEO]

Pabianiccy belfrowie protestują „śpiewająco”.

Ekipy nauczycieli z SP 3 i SP 13 nagrały „protest song” na temat trwającego strajku. „Trójka” przerobiła utwór Perfectu „Chcemy być sobą”. W towarzystwie tekturowych krów śpiewają m.in.:

„Chcemy być sobą, chcemy szacunku wreszcie,
chcemy być sobą, bo chcemy uczyć jeszcze (…)
dzieci kochamy, lecz się nie damy,
to dla ich dobra siebie narażamy”

Z kolei „trzynastka” wybrała „Krakowski spleen” Maanamu:

„Nie chcę Porsche w garażu, nie chcę Karaibów,
chcę tylko móc pracować, bez zmartwień, bez niewygód (…)
Czekam na wiatr co przywieje, wiarę, wytchnienie, nadzieję,
stanę wtedy na raz z uczniami twarzą w twarz”.

PROTEST SONG SP 3 (Perfect – Chcemy być sobą)
PROTEST SONG SP 13 (Maanam – Krakowski spleen)

 


8 komentarzy do “PROTEST SONG nauczycieli [VIDEO]

  1. Strajki jak za PRL-u i żądania te same! :D A miało być tak pięknie jak się solidaruchy miały dorwać do władzy!

  2. na przeglądarce przyspieszcie o 1,5 raza i puśćcie od tyłu – słychać słowa szatana!

  3. Która śpiewaczka będzie uczyć dzieciaki masturbacji? Dla takiej od razu tysiąca a drugiego dla pana macicy za bycie tablicą poglądową.

  4. k… pis chce wam dac nawet 700 coś zł podwyżki! mało wam? wy mało zarabiania to idźcie na produkcję zapiera…. po 8 godz lub 10 za mniejsze pieniądze! nieroby! jakby wam zależało na dzieciach to byście wzięli to co wam dają! szacunku się nie kupi na niego trzeba zapracować! rolnik sprzedaje świnie za 3 zł kupuje nową za 200 za pare za to musi kupić paliwo itd A na rodzinę brak! żeby utrzymac rodzinę trzeba iść do roboty! nie ma wakacji świat wolnych weekendów! a wam źle? wstyd! żenada!

  5. Żeby wszyscy nauczyciele wkładali tylko serca w pracę z dziećmi, co w wymyślanie tej piosenki, to poziom edukacji napewno byłby wyższy. Nie mówię że wszyscy nauczyciele sie odbijają. Wynagrodzenie powinno być uzależnione od wyników nauczania. I nie przesadzajcie z zadaniami finansowymi bo pracujecie 72h miesięcznie ( całe pensum 18/18 ) skoro tak ciężko pracujecie w domach sprawdzając sprawdziany, przygotowując się do lekcji, zwikszym pensum do 22/22 a te 4 godziny więcej zostańcie w szkole i sprawdzając sprawdziany, przygotowujcie się do zajęć itp. Pensja bedzie większą a chyba nie padniecie z przemęczenia. Sory coś za coś . Co wy na to ??

  6. Żenada, ta piosenka. Jeszcze chcecie być sobą to weźcie się do roboty. bo dzieci coraz mniej wyedukowane. Cyrk na kółkach. Za moich czasów tak nauczyciele nie głupieli. PILNOWALI, ŻEBYŚMY SIĘ UCZYLI. Po 30 zadań z matematyki zadawali, regułki i wszystko trzeba było umieć, bo jak nie to od razu pała. Pamiętam jak nauczycielka od reklamy powiedziała, że ona specjalnie przyszła uczyć, bo ma zakład fryzjerski, a tu się nie narobi a ma darmowe ubezpieczenie, kasę i nie musi od siebie sama odprowadzać.

  7. Nauczyciele trzymajcie się bo jak widac machina propagandowa godna starych czasów PRLu ruszyła aby was zajechać

Comments are closed.