FAKTY

Protest w Pabianicach. „Z demokracji Polska stanie się dyktaturą”

Lokalny KOD zachęca mieszkańców do wyrażenia sprzeciwu wobec zmian w sądownictwie szykowanym przez rząd.

Od kilku dni w całej Polsce odbywają się demonstracje w związku z nową ustawą o Sądzie Najwyższym. W niedzielę pod Sejmem pojawili się przedstawiciele naszego samorządu, a wieczorem grupa mieszkańców zapaliła świeczki przed pabianickim Sądem Rejonowym.

Kolejny lokalny protest ma się odbyć jutro – w piątek (21 lipca) o godz. 16.00 pod Urzędem Miejskim. KOD Pabianice utworzył wydarzenie w mediach społecznościowych, tak zachęca do udziału:

Musimy protestować przeciwko łamaniu konstytucji! Od niedzieli, my Pabianiczanie, protestujemy w Warszawie pod sejmem przeciwko pisowskiej, haniebnej ustawie o Sądzie Najwyższym, która zmienia ustrój naszego państwa. Ustawa ta jest sprzeczna z naszą konstytucją! Z demokracji Polska stanie się dyktaturą. Wszystkie elementy władzy przejdą w ręce jednego człowieka i jednej partii. Nie możemy się zgodzić!

Codziennie, w wielu innych miastach, protestują tysiące ludzi. W nas jest moc, jest siła. Protestujemy przeciwko zamiany Polski w dyktaturę! TERAZ CZAS NA PABIANICE! Dołączcie do protestów, przejdźcie na jasną stronę mocy! (…).


SPRAW SOBIE T-SHIRT Z TRAMWAJEM “41”
Tagi:

5 komentarzy do “Protest w Pabianicach. „Z demokracji Polska stanie się dyktaturą”

  1. Urząd Miejski nie wydał zezwolenia na tę manifestację.Za późno złożono wniosek.

  2. trzy razy im odrzucali wniosek ze względu na błędy ortograficzne :-)

Comments are closed.