KRUCHTA

Przebłagania za profanacje i zabijanie nienarodzonych

Nasze parafie włączyły się w ogólnopolską akcję „Różaniec Do Granic Nieba”. Pabianiczanie modlą się i pokutują nie tylko w kościele.

Na parafialnym FB naszych Księży Misjonarzy pojawiła się prośba o “modlitwę i podejmowanie pokuty w intencji wypełnienia Woli Bożej wobec naszej Ojczyzny”. Dziś (poniedziałek), we wtorek i środę po mszy wieczornej o godz. 18.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament. Będą wspólne modlitwy przebłagalne za profanacje w naszej Ojczyźnie. Te ostatnio się nasiliły podczas marszów LGBT i podejmowanych w walce o rozszerzenie prawa do aborcji.

W kościele Chrystusa Króla na Zatorzu po mszy wieczornej o godz. 17.30 rozpoczyna się adoracja i różaniec pokutny  z rozważaniami. Działające przy tej parafii siostry boromeuszki odmawiają różaniec oraz modlitwę do Boga Ojca. W parafii Miłosierdzia Bożego postawili na Anioł Pański. Nieprzypadkowo – w modlitwie przywołany jest moment zwiastowania i poczęcia.

W modlitewnym programie kościoła Nawiedzenia NMP w Konstantynowie Łódzkim jest: “Codziennie nabożeństwo Różańcowe połączone z rozważaniem treści nt. dusz Czyśćcowych oraz tajemnicy ludzkiego życia, nawiedzenie cmentarzy w Konstantynowie i Łodzi, post”.

Można modlić się także w innych miejsca, takich jak – kaplice, przydrożne krzyże, domy kultury, miejsca pracy, mieszkania. Na mapce aktualizowane są lokalizacje w poszczególnych miejscowościach. W Pabianicach wznoszone są modły przy ul. Gryzla, 20 Stycznia, Skłodowskiej, Kościuszki. Błagają Boga o wybaczenie i pokutują też w Jadwininie, Hermanowie i Ksawerowie.

O co chodzi w modlitewnej inicjatywie, która trwa w oktawie Wszystkich Świętych (1-8.11.)? “Poprzez przebłaganie Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone pragniemy ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów. Konsekwencje stają się coraz bardziej widoczne i dotykają nas coraz bardziej” czytamy na stronie rozaniecdogranic.pl (TUTAJ szczegóły).

Jest np. taka wskazówka: “Przy nawiedzeniu grobów rodzinnych, zwracamy się do wszystkich dzieci nienarodzonych, które zostały zabite, na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Prosimy je o wybaczenie. Dzieciom, które odeszły naturalnie, dziękujemy za ich obecność. Wszystkie prosimy o wstawiennictwo. Za dusze zmarłych, które cierpią w czyśćcu za grzechy przeciwko życiu, ofiarowujemy odpust zupełny. Na koniec modlitwy stawiamy znicz”.