KOMUNIKACJA

Przebudowa ul. Kilińskiego – zmiany w kursowaniu autobusów

W najbliższy poniedziałek (16 września) rozpocznie się kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 485 w Pabianicach. Zamknięta dla ruchu będzie połowa szerokości jezdni ul. Kilińskiego na odcinku od hotelu Piemont do mostu na rzece Pabiance. Ruch będzie odbywał się wahadłowo, a wlot w ulicę Moniuszki od strony ulicy Kilińskiego zostanie zamknięty. Równocześnie ruch wahadłowy zostanie wprowadzony także na ul. Jutrzkowickiej na odcinku od posesji 11 do 31. Zamknięty będzie wlot w ulicę Wodną.

W związku z tymi pracami będą obowiązywać niewielkie zmiany w rozkładach jazdy autobusów linii „2”, „7” i „263”.

Na linii „2” zostaną opóźnione dwa kursy w dni powszednie: z Waltera-Jankego z 7:20 na 7:30 oraz z Klimkowizny z 7:53 na 7:58.

W rozkładzie jazdy linii „7” na dni powszednie zostaną wprowadzone cztery zmiany:

  • kurs z Waltera-Jankego w dni powszednie wolne od nauki szkolnej z godz. 7:30 będzie przyśpieszony na 7:20,
  • kurs realizowany o 9:06 z Piłsudskiego będzie wykonywany o 9:02 od zajezdni MZK,
  • kurs o 17:30 z Waltera-Jankego będzie realizowany do zajezdni MZK zamiast do Piłsudskiego,
  • kurs o 17:47 z Piłsudskiego tymczasowo nie będzie wykonywany.

Jedna zmiana dotyczy linii „263” – kurs wykonywany w dni nauki szkolnej z Waltera-Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie będzie przyśpieszony z 7:30 na 7:20.

Ponadto tymczasowo zawieszonych zostanie sześć przystanków: Kilińskiego / przychodnia, Kilińskiego / Moniuszki, Moniuszki / Kościuszki, Moniuszki / Mariańska, Jutrzkowicka / Wodna i Jutrzkowicka / Świetlickiego.

Z powodu zamknięcia wlotu w ul. Moniuszki od strony ul. Kilińskiego, od 16 września autobusy linii „4” i „6” będą kursować objazdem. Z Waltera-Jankego dojadą bez zmian do przystanku Zamkowa / Zamek, następnie pojadą ulicami: Zamkową, Narutowicza, Moniuszki i dalej stałymi trasami.

Z 15. Pułku Piechoty „Wilków” i Karolewa autobusy pojadą bez zmian do przystanku Moniuszki / Targowa, dalej ulicami: Moniuszki, Waryńskiego, Zamkową i stałymi trasami do Waltera-Jankego. Autobusy zatrzymają się na przystankach dodatkowych: Zamkowa / Okulickiego, Narutowicza / MZK i Narutowicza / Moniuszki (w stronę szpitala) oraz Zamkowa / Kościuszki (w kierunku Waltera-Jankego).