FAKTY

Przejścia dla pieszych doświetlone

Wczoraj (9 grudnia) miasto uruchomiło doświetlenie kolejnych trzech przejść dla pieszych.

Tym razem:

  • przy krańcówce autobusowej na Bugaju: przejście przez ul. Waltera-Jankego w pobliżu ronda PCK (od wieżowców do pętli autobusowej),
  • przejście przez ul. 20 Stycznia przy rondzie PCK (od ul. Myśliwskiej do pętli),
  • przejście przez krańcówkę (łączące przystanek dla wysiadających ze stanowiskami dla wsiadających nr 1 i 2).

Doświetlenie przejść to kolejny element modernizacji krańcówki na Bugaju. Wcześniej przebudowano nawierzchnię drogową przy przystankach na pętli, ze zniszczonej asfaltowej na nową i trwalszą, betonową. Zasadnicze roboty budowlane dotyczące nowego budynku dworca autobusów miejskich dobiegły końca. W grudniu odbędą się procedury odbiorowe. Następnie miasto wystąpi do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu.

Budynek będzie służył nie tylko pasażerom komunikacji miejskiej (znajdzie się tam kasa biletowa, toaleta i niewielka poczekalnia), ale też będzie stanowił zaplecze socjalne dla ponad 60 kierowców MZK. Wybudowany obiekt zastąpi stary kontener postawiony na krańcówce na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Inwestycja jest częścią projektu “Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na który miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

Kolejne przejścia dla pieszych zostaną doświetlone dzięki unijnym funduszom przy realizacji projektu tramwajowego. Chodzi o przejścia przez torowisko, w tym na ul. Zamkowej i Warszawskiej i przy budowie dróg dla rowerów.