FAKTY

Przełożeni nie zareagowali na obelżywe wyzwiska radnego

Nie dość, że lokalny PiS nie wyraził ubolewania z powodu wulgarnych popisów swojego działacza, to Piotr Różycki ma już naśladowcę w obrażaniu mieszkańców.

6 października napisaliśmy, że od dawna Piotr Różycki w chamski sposób zwraca się do internautów, ale pod tekstem o poszukiwaniu wiedzy na temat wykształcenia Krzysztofa Ciebiady przeszedł samego siebie (CZYTAJ TUTAJ). 7 października wystosowaliśmy apel, następnie wywołaliśmy przełożonych radnego na Facebooku (CZYTAJ TUTAJ). Włodzimierza Stanka, szefa klubu radnych miejskich PiS wywoływali też mieszkańcy.

Do tej pory partia ani szef klubu radnych PiS nie ustosunkowali się do obraźliwych wpisów radnego Piotra Różyckiego. Różycki nie napisał żadnych przeprosin adresowanych do naszych czytelników, którzy wzięli udział w dyskusji na FB. Pod naszymi newsami nie znajdziemy objawów skruchy ze strony radnego, nie trafił do nas także mail z przeprosinami. A radny Piotr Różycki użył zwrotów m.in.:

• jest Pan małą pustą gnidą (…) czyli małym, zawistnym skurw….
• rzygać się chce jak się czyta spierdoliny mistrza obsranych gaci (…)
• no zrozum w końcu, że uważam cię za głąba (…)
• Jakie ty masz amebo argumenty? (…)
• dwa metry mułu nosisz w gaciach (…)
• wbijcie do tych pustych główek (…)

W innym wątku polecił mieszkance pracę w domu publicznym.

W trakcie kampanii wyborczej pismo do szefa miejskich struktur PiS Macieja Łuczaka wystosował też Michał Pietrzak, kandydat Lewicy. Napisał: “Apelujemy do władz pabianickiego PiS, aby zwrócili uwagę na zachowania radnego Piotra Różyckiego, który w swoich komentarzach na pabianickich forach wprost obraża ludzi, przekraczając jakiekolwiek ramy dobrego smaku i wykraczając poza dozwolone ramy debaty publicznej”.

“Niedopuszczalne jest obrażanie mieszkańców, którzy radnych wybrali i na rzecz których radni powinni pracować” – stwierdził także przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski.

Radny twierdzi, że nie ma przełożonych

Także 7 października Piotr Różycki wystąpił w materiale TVP3 Łódź, w którym tłumaczył, że dostosowuje język do języka rozmówcy.

Następnego dnia na swoim profilu FB Piotr Różycki w abstrakcyjny sposób napisał: “Pełniąc funkcję radnego zawsze uważałem, że od siebie muszę wymagać więcej niż od innych. Więcej niż od swoich sympatyków jak i osób prezentujących odmienne zdanie. Niestety tym razem nie wyszło. Poszedłem o »jeden most« za daleko. Dlatego przepraszam tych, których moje słowa mogły urazić jak również tych którzy poczuli się nimi zawiedzeni”.

Internauci zareagowali m.in. tak:

“Mam inną ocenę Pańskich wypowiedzi, Pan nie poszedł o jeden most za daleko, Pan większość mostów za sobą zwyczajnie spalił i piszę to zarówno jako obywatel tego miasta jak i wyborca”

“Miałam tę wątpliwą przyjemność czytać wszystkie Pana wymiany zdań niestety, również te o chabetach, głąbach i inne pyskówki”

“Nazywasz to pójściem o jeden most za daleko? nie powinieneś pełnić żadnej funkcji publicznej”.

Na ostatni z fragmentów Różycki odpowiedział kpiąco: “Tak cenną uwagę oprawię w złotą ramkę i powieszę nad łóżkiem”. 

Inne uwagi odpierał np. tak:

“Nieprawdą jest atakowanie kogokolwiek z mojej strony bądź rozpoczynania takowych wobec bogu ducha winnych osób. Prawdą jest natomiast, że żaden inny radny w tym mieście nie może się »pochwalić« taką ilością hejterskich ataków na swoją osobę”.

“Wbrew Pani sugestii nie dostałem żadnej reprymendy choćby dlatego, że nie przypominam sobie, abym miał jakiś przełożonych. Partia to nie wojsko. I robię to co uważam za słuszne i z czym się zgadzam”.

Grupa wsparcia

Trudno oczekiwać stanowiska partii i szefa klubu radnych na wulgarne popisy działacza, skoro koledzy z partii udzieli mu wręcz wsparcia i wyrazili ubolewanie nie z powodu jego obelżywych wypowiedzi, ale dlatego, że zostawili go “zbyt często samego w walce o przejrzystość, uczciwość i prawdę”. Oto treść komentarza, jaki napisał kierowca marszałka, wcześniej zatrudniony w ZEC, Marek Czechowski z PiS:

“Wielu przeciwników i adwersarzy zarzucało Tobie agresywny język i obrażanie innych. Ale zawsze przyświecało Ci dobro miasta i ludzi tu mieszkających. Tyleż często prowokowano Ciebie, wiedząc że zawsze zareagujesz zdecydowanie, twardo i otwarcie. Nikt nie jest aniołem. Ja też. Często by podkreślić wagę podniesionych spraw, używa się słów bardzo ostrych. Zostawialiśmy Ciebie zbyt często samego w walce o przejrzystość, uczciwość i prawdę. Z tym większym szacunkiem traktuję Twoje przeprosiny. Bo one są również i naszymi przeprosinami z tą różnicą, że my nie mieliśmy odwagi odpowiadać ludziom i mediom, które w tak bezpardonowy sposób atakowali Ciebie i naszych kolegów. Piotrze !!! Jesteśmy z Tobą”.

Czy nazywanie ludzi “spierd…” i “skurw…” to bohaterstwo?

Powyższy wpis polubił przewodniczący klubu radnych miejskich PiS Włodzimierz Stanek, dyrektor kancelarii Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Trudno mieć nadzieję na zmianę stosunku do pabianiczan niektórych ludzi związanych z PiS, skoro przełożeni nie dość, ze nie reagują, to podziwiają.

Dla innego działacza pabianiczanie to… bydło

Kropką nad “i” naszych smutnych spostrzeżeń może być przedwczorajszy post z Facebooka Jacka Włodarczewskiego, pracownika biura poselskiego Krzysztofa Ciebiady. Człowiek, którego zadaniem jest m.in. rozmawianie z mieszkańcami o ich problemach, porównuje pabianiczan do… bydła. Pogardliwie napisał:

“Założyłem się dziś z amerykańskim farmerem o beczułkę znamienitej whiskey. Twierdzi, że nie ma w Pabianicach bydła. To mu mówię przyjdź na otwarcie Castoramy”.

***

Kto jest kim w lokalnym PiS?

Marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber – przewodniczący Zarządu Okręgowego PiS

Krzysztof Ciebiada – Przewodniczący Komitetu Miejskiego PiS w Pabianicach

Senator Maciej Łuczak – Przewodniczący Zarządu PiS Powiatu Pabianickiego

Włodzimierz Stanek – szef klubu radnych miejskich PiS, członek Komitetu Miejskiego

*****

Dbamy o jakość debaty publicznej. Aby uniknąć anonimowego obrzucania się pod błotem i wykorzystania tekstu przez przeciwników politycznych radnego, wyłączamy możliwość komentowania na stronie internetowej. Do dyskusji zapraszamy na nasz profil FB TUTAJ POST). Jednak osoby posługujące się fikcyjnymi kontami muszą liczyć się z tym, że ich komentarze zostaną usunięte.

*****

Wesprzyj nas