FAKTY

Przenośne toalety zgłoszone na policję

Toi-toie ustawiono na podeście pomnika Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe.

Wczoraj na Starym Rynku odbywał się 3. Piknik Patriotyczno-Rodzinny. Rano ok. godz. 10, w trakcie przygotowań do festynu, mieszkaniec zauważył toi-toia postawionego przy pomniku. Zrobił zdjęcie i przesłał je SLD. Aleksandra Stasiak zgłosiła sprawę straży miejskiej – dyżurny poradził udać się na policję, bo sprawa podpada pod znieważenie.

– Pojechałam na komendę i złożyłam zawiadomienie. Zadzwoniłam także do sekretarza miasta Pawła Rózgi, bo festyn ONR-u i Gazety Polskiej odbywał się pod patronatem ratusza – opowiada Stasiak. Rózga był akurat obok na placu kościelnym, gdzie odbywały się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. – Zgodził się, że to skandaliczna sytuacja.

Po interwencji patrolu, toalety przeniesiono. Zawiadomienie dotyczy art. 261 kk. – „Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”.

– Na placu przy Starym Rynku jest mnóstwo wolnej przestrzeni. Według mnie ustawienie toalet na pomniku było celowym działaniem organizatorów – dodaje Aleksandra Stasiak.

4 komentarze do “Przenośne toalety zgłoszone na policję

  1. I to jest pomysł ! Rozwalić to komunistyczne gówno i pobudować szalet miejski. Tylko niech robi to inna ekipa niż.ta od toalety na Południowej ?

  2. Cóż, Pabianice słyną z afer szaletowych. Jak nie wysyłano urzędników do zmian w klozetach miejskich, to przydzielano nam prestiżową ;) “Złotą Muszlę” za głupotę roku. Jak nie afera wokół szaletów przy Nowym Rynku to później bezpańskie wucety walające się pod dworcem PKP i SDH. A teraz WC-pomnik, adaptacja zaiste oryginalna, ale… faktycznie przegięta. ;)

  3. to nie są kible to są lektyki . W tych lektykach mieli być obnoszeni po rynku Pabianiccy komuniści wokół krematorium

  4. W ramach walki z komuną: 100% odpłatność za edukację i lekarza! oddać Żydom i Niemcom co znacjonalizowano! nie zapomnieć o oddaniu Berslau und Stetin

Comments are closed.