KOMUNIKACJA

Przesuną chodnik, dodadzą ścieżkę rowerową i wybudują rondo

Wielkie zmiany na skrzyżowaniu ulic Moniuszki i Kilińskiego.

W 2018 roku mają ruszyć prace w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 485 – chodzi o ulice Kilińskiego i Jutrzkowicką (2,3-kilometrowy odcinek pomiędzy Grobelną do granic miasta).

W ramach inwestycji na skrzyżowaniu Kilińskiego z Moniuszki (vis a vis budynku Pabian-Med) powstanie rondo. Będzie nowa nawierzchnia jezdni i zatoki autobusowe. Chodnik zostanie przesunięty tak, by obok zmieścić ścieżkę rowerową (docelowym zamysłem jest połączenie jej ze ścieżką na Świetlickiego). Prace obejmą również rozbiórkę mostu i budowę przepustu przez rzekę Pabiankę.

Z kolei na skrzyżowaniu „Grota” Roweckiego z Orlą (przy pływalni miejskiej i cmentarzu) powstaną nowe pasy z sygnalizacją – tak, by upłynnić ruch na jednym z przelotowych fragmentów miasta. Na czas modernizacji i remontu nową organizację ruchu wyznaczy wykonawca.

Ponadto lada moment zostanie ogłoszony przetarg na rozbudowę fragmentu „485” (węzeł Pabianice Płd. na S8 do Dłutowa). To 8-kilometrowy odcinek, na którym powstaną m.in. ciągi pieszo-rowerowe, zatoki, dodatkowe jezdnie (dojazdy do nieruchomości), nowe przepusty. Najważniejszym punktem inwestycji szacowanej na 34,5 mln zł będzie budowa ronda na skrzyżowaniu z drogą powiatową prowadzącą na Rydzyny.

– Droga wojewódzka nr 485 łączy Pabianice i Bełchatów. Stanowi dla tych miast łącznik z drogą ekspresową S8. Jest także jedną z najbardziej obciążonych ruchem dróg wojewódzkich na terenie Łódzkiego – powiedział marszałek Witold Stępień podczas dzisiejszej konferencji prasowej.


2 komentarze do “Przesuną chodnik, dodadzą ścieżkę rowerową i wybudują rondo

    1. To trzeba do Stępnia dzwonić, tyle że on koleją bardziej zafascynowany…

Comments are closed.