FAKTY

Przeszedł piekło, ale dostał od losu drugą szansę. Teraz potrzebuje wsparcia

Trwa zbiórka na rehabilitację chorego psa. Czworonóg wiele już przeszedł.

W kwietniu 2010 roku Max i towarzyszka jego niedoli, decyzją powiatowego lekarza weterynarii, zostali zabrani 32-letniemu właścicielowi. Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania przy ul. Bóźnicznej, psy leżały na podłodze we własnych odchodach, przypięte smyczą do fotela. Były skrajnie wycieńczone – ważyły 16 i 17 kg (prawidłowa waga 2-3 letnich amstaffów to ok. 35 kg). Trafiły do pabianickiego schroniska.

Maxa przygarnęła pani Renata – dała mu opiekę, miłość i wspaniały dom. Razem są już 7 lat, ale „pewnego dnia u Maxa pojawiły się problemy z chodzeniem i utrzymaniem równowagi. Rozpoczęło się diagnozowanie. Okazało się, że Max miał zespół Hornera i te objawy, które teraz się ujawniły, to właśnie porażenie nerwu w układzie centralnym po tym zespole. Pies nie może chodzić i utrzymać równowagi. Pani Renata mieszka w bloku na 4 piętrze i codziennie znosi Maxa na dwór, mimo iż sama ma problemy z kręgosłupem. Jednak dla niej Max jest członkiem rodziny, któremu trzeba pomóc”- czytamy na ratujmyzwierzaki.pl

Właścicielka nie poddała się – psiak jest rehabilitowany, jednak koszty są ogromne i zaczęło jej brakować pieniędzy. „Do tej pory leczenie psa już pochłonęło oszczędności właścicieli. Rehabilitacja, by była skuteczna i Max mógł znów zacząć normalnie chodzić, musi trwać 5-6 miesięcy. Miesięczny koszt rehabilitacji to prawie 1.500 zł, do tego dochodzi jeszcze koszt leków i wizyt u weterynarza”. Czworonóg chodzi w gorsecie po tym jak wypadł mu dysk. Neurolog zalecił także poruszanie się na wózku rehabilitacyjnym z pasem brzusznym.

TUTAJ zbiórka na rzecz Maxa. Znajdziecie tu także aktualizacje treści – informacje, na co wydano zebrane dotąd pieniądze.


10 komentarzy do “Przeszedł piekło, ale dostał od losu drugą szansę. Teraz potrzebuje wsparcia

  1. Proszę Pana……. właściwie to nie wiem jak to wytłumaczyć, bo i tak Pan nie zrozumie. Szkoda zatem mojego czasu i energii. Spuszczę zasłonę milczenia na Pana komentarz.

    1. Pustak! kto nie współczucia dla zwierząt, dla ludzie tez nie ma! Jestem pewna, że nigdy nie wpłaciłeś złotówki na żadne dziecko. Ewentualnie grosz wrzuciles do puszki wośp żeby serduszko dumnie na kurtce ortalionowej przykleić!

     1. lubie zwierzeta, ale w domu, nie, że na podwórku na łańcuchu zaraz, ale nie lubię w blokach srających psów, na siłe po kilka lat trzymanych w schroniskach czy leczenie kalekich zwierząt. taki pies jak ten z artykułu jest obrzydzeniem, powinien dawno zostac uspiony, wpierd.. codziennie szynki, hot dogi i nie szkoda wam zwierząt. a kurka znosi jajka tak? ale w łeb też dostanie, bo po czasie jajek coraz mniej, jakość ich coraz gorsza

 1. P.Dakon-rzygać się chce jak się czyta co człowieku smarujesz tutaj!Jak Ci nie odpowiada to po ch…czytasz?Nie masz z kim porozmawiać bo już wszyscy mają dosyć Twojego chorego Pie.. .nia?Nikt Ci nic nie narzuca?Na dzieci?!A ile na dzieci wpłaciłeś? Brak słów poprostu!!!Przepraszam NORMALNYCH ludzi za wulgaryzmy ale nie mogę znieść takich wykolejeńców co nie zajmują się własną du..a jeszcze mają czelność narzucać innym co mają robić!!!Życzę Ci aby na starość jak Cię połamie to nawet pies nie chciał na Ciebie nasikać!!!

  1. idź zjedz jajeczka poświąteczne, bo te kury już są na pasztet przerobione, taka norma, w fermach po świętach wymiany kur :)

   Do ilu morderstw zwierząt się przyczyniasz? Jedząc mięso? Lub nie jedząc, ale produkty zwierzęcego pochodzenia?

   Gdzie dyskusja?
   Kto obraża? Wy mnie, nie ja Was. Ja napisałem uśpić psa, i to podtrzymuje, a Ty ile wulgaryzmów napisałeś/aś?

   I jeszcze jeden aspekt, a ile razy ludzie mówią jak mają się zajmować kimś bliskim, bez szans na leczenie, aby ta osoba odeszła z tego świata, nie męczyła się, i rodziny? A nagle zwierzątka bronicie, przeanalizuj to co ja piszę,

 2. Dakon jestes mega hejterem, ciagle wylewasz tutaj swoja żólć. w zyciu zapewne jestes nikim i nic nie osiagnales, poza tym co dostales. jestes bezwartosciowa kupą kupy. mozesz sobie pisac co chcesz i tak wszyscy cie maja za NIKOGO. dzieci moga byc z ciebie dumne i brac przyklad z tatusia!

  1. zdziwisz się, ale dużo osób ma podobne zdanie do mnie, oczywiście wiem, że jestem wraz z tymi osobami w mniejszości, ale nie jest to tylko i wyłącznie moje zdanie. w swoim poście przeczysz sobie, zakładając, że jestem tatusiem to jest to wielkie osiągnięcie dla wielu osób, dla świata, bo życie dziecka jest piękne, ale ładowanie kasy na psa kalekę jest ohydne.

Comments are closed.