KRUCHTA

Przeszli za krzyżem przez miasto [VIDEO]

Wierni celebrowali dziś publicznie tradycyjną Drogę Krzyżową.

Od kościoła św. Mateusza przeszli dziś pabianiczanie w pobożnym orszaku. Dotarli do sanktuarium św. Maksymiliana. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach miasta stało się już tradycją w Pabianicach. Do niedawna odbywało się ono w Wielki Piątek, jednak kuria przesunęła przemarsz o tydzień wcześniej.

Podczas dzisiejszych ulicznych rozważań przy poszczególnych stacjach była mowa o zagrożeniach dla wiary i o obowiązkach katolika. W tym kontekście zachęcano, aby angażować się w życie Kościoła i na przykład brać udział w przyozdabianie Grobu Pańskiego.

Poruszono też temat wrogów Kościoła wraz z apelem, aby nie dawać im pretekstu do ataku. Pojawiła się uwaga, że media skupiają się na jednostkowych przypadkach patologii, a także tylko czekają, by napisać, iż na Drodze Krzyżowej była niska frekwencja.

Droga Krzyżowa, anno domini 2019.

Opublikowany przez pabianice.tv Piątek, 12 kwietnia 2019

 


3 komentarze do “Przeszli za krzyżem przez miasto [VIDEO]

  1. Bylem dziś w kosciele z palmą. Ludzie calowali krycyfiks ułożonyy nasrodku. obok była skrzynka na datki na ofiary na kwaty na grób Pański. Ludzie tylko całowali krzyz, a piniędzy nie wrzucali. Nic sie przejeli sie tym co było mowione na drodze krzyżowej….

Comments are closed.