FAKTY

Przetestujemy nowe urny

Co sądzicie o nowym wzorze urn wyborczych?

Na wyborców z okręgu 19, którzy wywiążą się z obywatelskiego obowiązku i wezmą udział w niedzielnych (4 grudnia) wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej, czeka nowe doświadczenie. Jako pierwsi będą mogli wrzucać głosy do przezroczystych, pozbawionych godła urn.

Od 1 lipca 2016 roku we wszystkich wyborach (m.in. w wyborach samorządowych przeprowadzanych w toku kadencji oraz uzupełniających do Senatu, a także w referendach ogólnokrajowych i lokalnych) muszą być stosowane urny wyborcze wykonane z przezroczystego materiału. Dotyczy to wszystkich lokali wyborczych w kraju oraz tych utworzonych za granicą.

Komisje wyborcze w dwóch lokalach będą musiały przygotować też ponad 2.300 kopert, czyli tyle, ile jest osób uprawnionych do głosowania. – Głosowanie jest tajne, a więc dla jego zachowania każdy będzie mógł włożyć kartę do koperty i w niej wrzucić do przezroczystej urny – usłyszeliśmy w łódzkiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego.

Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7-21.00.

(Fot. PKW)


Jeden komentarz do “Przetestujemy nowe urny

  1. Najgorszym wstydem i hańba kandydata Cymermana oprócz nachodzenia ludzi w ich mieszkaniach i “przeglądania katów” jest to, że wciągnął w swoją kampanię wyborczą dzieci. W dniu 02.12.2016 r ” jego ludzie” obdarowywali je przy wyjściu ze szkoły mikołajkami , na których jest naklejona “agitka” – ulotka wyborcza. Do tego prosi się ustnie aby przekazać to rodzicom. Mikołajek do wglądu, w posiadaniu właściwych osób.

Comments are closed.