KOMUNIKACJA

Przez „Rowerowe Łódzkie” wypożyczymy łódzki rower miejski

Jedno konto, dwa systemy.

Dobra wiadomość dla fanów publicznych dwukołowców – posiadacze konta w aplikacji „Rowerowe Łódzkie” mogą już wypożyczać dwukołowce w ramach Łódzkiego Roweru Publicznego (i odwrotnie). Oznacza to, że bez konieczności pobierania nowej aplikacji i rejestracji zyskaliśmy dostęp do 1584 rowerów na 157 stacjach na terenie Łodzi.

Choć oba systemy obsługuje ta sama firma (Nextbike Polska), użytkownicy długo czekali na tę funkcjonalność. Teraz jest prościej, szybciej i swobodniej. Należy jednak pamiętać, by rowery odstawiać na dedykowanych stacjach, w innym wypadku (lub przy pozostawieniu poza stacją) naliczona zostanie dodatkowa opłata w wysokości 5 zł.

System „Rowerowe Łódzkie” obejmuje Koluszki, Kutno, Łask, Łowicz, Łódź, Pabianice, Sieradz, Skierniewice, Zduńską Wolę i Zgierz (łącznie 125 stacji i 1002 rowery).

Nasz portal pabianice.tv w lutym 2017 roku jako pierwszy poinformował o projekcie i rozpoczętych rozmowach z samorządami (CZYTAJ TUTAJ). To wspólne przedsięwzięcie z Łódzką Koleją Aglomeracyjną (dofinansowane z funduszy UE Regionalnego Programu Operacyjnego).

Na ogólnodostępne dwukołowce wsiedliśmy po 20 listopada ub. roku. Po pierwszym miesiącu użytkowania odnotowano u nas niemal 1000 wypożyczeń, co było najlepszym wynikiem w całym systemie.