FAKTY KRUCHTA

Przeżyli ze sobą 50 i więcej lat [Nazwiska małżeńskich rekordzistów]

Kolejnych pięć par z Pabianic otrzymało od prezydenta RP Andrzeja Dudy medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, a od prezydenta Grzegorza Mackiewicza – listy gratulacyjny i koce. O innych pamięta ksiądz proboszcz.

Uhonorowani zostali pabianiczanie: To: Bożena i Andrzej Chałupkowie, Halina i Wojciech Kraczyńscy, Zdzisława i Ryszard Marczakowie, Irena i Bonifacy Święciccy, Krystyna i Stanisław Wróblowie, którzy obchodzą jubileusz 50-lecia małżeństwa.
Są też rekordziści o dłuższym małżeńskim stażu. W tym roku 55 rocznicę ślubu mają Teresa i Zbigniew Hanszke, 60 rocznicę – Agnieszka i Włodzimierz Malinowscy.

– Ze względu na epidemię nie odbędzie się zwyczajowa wspólna uroczystość udziałem rodzin jubilatów, organizowana przez Urząd Stanu Cywilnego. Zgodnie z życzeniem medale i dyplomy odbiorą indywidualnie. Z okazji jubileuszu pary otrzymały również list gratulacyjny z życzeniami od prezydenta Pabianic i ciepły koc w upominku – mówi rzecznik pabianickiego ratusza Aneta Klimek.

Systematycznie wyróżniani w pabianickiej parafii

O promowanie ludzi, którzy są ze sobą dłużej na dobre i na złe na co dzień dba ks. proboszcz parafii św. Floriana w Pabianicach Piotr Szubski. Nie dostają medalu ani koca, ale bezcenny dar modlitwy i publikację na parafialnej www obchodzących w danym roku 10, 25 i 50 lat wspólnego życia.

Złote Jubileusze małżeństw zawartych w parafii św. Floriana w 1971 roku obchodzi w tym roku 40 par. TUTAJ NAZWISKA złotych (i nie tylko) jubilatów .

 

(Fot. ilustracyjna)