FAKTY

Przychodnia na Wileńskiej tylko do końca roku!

Sanepid nakazał zamknąć przychodnię z powodu fatalnego stanu technicznego budynku.

Popularną przychodnię przy ul. Wileńskiej czeka przymusowa przeprowadzka. Choć służby sanitarne od 2014 roku alarmowały, nie został przeprowadzony generalny remont. Powinna zostać przeprowadzona termomodernizacja i uszczelnienie dachu, konieczna jest wymiana okien, płytek, wykładzin. Ponadto budynek nie ma koniecznych udogodnień dla osób niepełnosprawnych, z windą na czele.

Adam Marczak, kierownik administracji i marketingu w PCM mówi, że przychodnia zostanie przeniesiona tu, gdzie obecnie pracuje administracja (korytarz obok rejestracji). – Napisaliśmy pismo, by termin przeprowadzki przesunąć na koniec czerwca przyszłego roku – mówi.

Sanepid twierdzi, że się nie ugnie. – Od 1 stycznia 2018 roku przychodnia musi funkcjonować w innym miejscu. Nie wiem, jakie plany ma pan prezydent, który jest jako organ właścicielem PCM i budynku. Być może zdecyduje się na remont budynku przy ul. Wileńskiej. Było on zaniedbywany przez wiele  lat. Zaznaczam, że przychodnia umiejscowiona w nowym miejscu na stałe również musi spełniać  wymogi – mówi Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pabianicach.

Czy jest szansa na gruntowny remont budynku? W maju ratusz informował o termomodernizacji 11 miejskich budynków, co zatwierdzili radni. Do tego programu nie została jednak włączona placówka przy ul. Wileńskiej.

Niedawno zaniepokojeni mieszkańcy zaczęli zbierać podpisy w obronie przychodni. Gruchnęła wieść, że ma być w niej przedszkole. Prezes PCM Agnieszka Owczarek uspokajała jednak, że nie ma zamiaru przenoszenia przychodni do szpitalnego budynku – ZOBACZ TUTAJ.

Z przychodni przy ul. Wileńskiej korzysta ok. 7 tysiąca osób (dorosłych i dzieci).

Tagi: