FAKTY

Przygotowują się do rządzenia

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to jedna z największych kuźni młodzieżowych projektów społecznych i inkubator przyszłych elit.

Akademia łącząc tradycję z nowoczesnością realizuje trzy ścieżki działalności: pielęgnuje kulturę pamięci, przygotowuje do samorządności i promuje patriotyzm gospodarczy. Do tej pory zostało przeszkolonych ponad 11 tysięcy uczniów we wszystkich województwach.

Pierwsze zajęcia odbyły się w grudniu – polegały na symulacji parlamentaryzmu. – W tym roku Pabianice są wyjątkowe, ponieważ udział biorą uczniowie ze wszystkich szkół średnich w mieście – mówi Joanna Chwalewska, koordynatorka projektu w Pabianicach.

W następnych miesiącach młodzież będzie wchodzić w rolę miejskiego samorządu, a także przygotowywać projekt dla lokalnej społeczności. Ci, którzy wykonają prace domowe, wyślą swoje reprezentacje na finał do Krakowa, gdzie będą walczyć o wycieczkę dla całej klasy.

– To dla nas spore wyzwanie, ale z korzyścią dla uczniów. Rywalizują o nagrody nie tylko z całą Polską, ale także między sobą – dodaje Marcin Kantorek, jeden z prowadzących.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *