FAKTY

Psom ze schroniska ciężko w upał. Ruszyła zbiórka na baseniki

Fundacja Kundel Bury chce, aby każdy zwierzak mógł chłodzić się do woli. Jeden mały zbiornik nie wystarcza dla kilkudziesięciu podopiecznych.

Wolontariusze z Fundacji Pomocy Kundel Bury w Pabianicach zwrócili się z prośbą o pomoc w zebraniu środków na baseniki.  Po co? ” Aby w te iście tropikalne pogody, chociaż troszkę im ulżyć”. Napisali też: “Chcemy wstawić je do każdego boksu w którym się zmieszczą, aby wszystkie psiaki mogły się ochłodzić w ciężkie dla wszystkich upały.  Wiemy, jaką frajdę sprawia im taplanie się w wodzie podczas sobotnich spacerów, a mamy tylko jeden mały basen i ciężko jest podzielić go na tyle psów. Dlatego będziemy ogromnie wdzięczni za każda złotówkę”.

Akcja ruszyła wczoraj, zaplanowana jest na 29 dni. Jest plan, by akcja rozwijała się systematycznie i była uzależniona od indywidualnych upodobań psów.

Wpłynęło 665 zł. TUTAJ można śledzić zbiórkę.

W pabianickim schronisku jest obecnie 40 kilka psów.

Nie każdy lubi wodę, dlatego też mamy plan kupić na początek 10 takich baseników. Zobaczymy, czy nasze psiaki się z nich ucieszą i jak to się sprawdzi w praktyce – informują  wolontariusze.

Aktywiści  napisali, że baseniki będą kupować na bieżąco, a informacje ze zdjęciami będzie można oglądać na Instagramie i Facebooku.