ROZRYWKA

Puchar Najmłodszych: Azymut Pabianice drugi w Polsce!

  • Puchar Najmłodszych, czyli mistrzostwa Polski dzieci do lat 14, rozegrany został w podkarpackim Ulanowie.
  • Posypały się medale na naszych zawodników.
  • Klub Azymut Pabianice drużynowo zakończył rywalizację na drugim miejscu w Polsce.
Dla 15-osobowej reprezentacji Azymutu był to najważniejszy start tego sezonu. Zawodnicy mogli rywalizować ze swoimi rówieśnikami o tytuł najlepszych w Polsce.

Pierwszego dnia rozegrany został bieg na dystansie sprinterskim, po zakończeniu którego mogliśmy cieszyć się już pierwszymi medalami. Najlepsi sprinterzy w Polsce to Adam Wiśniewski w kategorii M10 i Franek Krempiński w kategorii M13. Trzecie miejsce wywalczył Kuba Wiśniewski w M13 oraz Maciej Sztranek w M14. Ponadto w top 6 znaleźli się: Kaja Młynarczyk i Marika Kozuń, obie w K14 oraz Łukasz Łubisz w M11.

Kolejny dzień zmagań przyniósł nam kolejne powody do radości. Złoto na dystansie klasycznym wywalczył Franek Krempiński (M13), a z brązu cieszyli się Adam Wiśniewski (M10) i Oskar Wesołowski (M14). Miejsca 4-6 i dyplomy otrzymali: Hania Pabich (K10), Kalina Kowalczyk (K11), Kaja Młynarczyk (K14), Maciej Sztranek (M14) i Jerzy Durma (M14).

Ostatniego dnia młodzi zawodnicy rywalizowali w biegu sztafetowym. Azymut Pabianice reprezentowało 5 trzyosobowych sztafet i wszystkie nasze sztafety zakończyły swoje biegi w pierwszej szóstce, co oznaczało, że każdy zawodnik wrócił do domu co najmniej z dyplomem :)

Najcenniejszy medal po bardzo zaciętej walce zdobyła sztafeta w kategorii M14 w składzie: Maciej Sztranek, Franek Krempiński i Oskar Wesołowski. Drugi medal, brązowy wywalczyli chłopcy w kategorii M12 w składzie: Łukasz Łubisz, Miłosz Gramsz i Adam Wiśniewski.

Marika Kozuń, Magda Janiak i Kaja Młynarczyk uplasowały się tuż za podium, a sztafeta najmłodszych dziewcząt – Hania Pabich, Kalina Kowalczyk i Zosia Redzynia zajęła piąte miejsce. To samo miejsce przypadło też drugiej sztafecie kategorii M14, w której ścigali się: Jerzy Durma, Kuba Wiśniewski i Dominik Łubisz.

Najlepszym zawodnikiem Pucharu Najmłodszych został  potrójny złoty medalista Franek Krempiński, a klub Azymut Pabianice drużynowo zakończył rywalizację na drugim miejscu w Polsce.

(Fot. Azymut Pabianice)