PABIANAJS TAJMS

Rabaty na mandaty. Policja partnerem Karty Pabianiczanina

Mundurowi i władze promują lokalność.

Mieszkańcy, którzy przystąpili do programu „Karta Pabianiczanina”, od dziś mogą liczyć na 15% zniżki przy opłacaniu mandatu karnego. Jednak finansowa taryfa ulgowa nie zwalnia od odpowiedzialności z paragrafów:

– Zniżka dotyczy drobnych wykroczeń, na przykład picia piwa czy mojito w miejscu publicznym. Wszystkie inne występki będą surowo karane – zaznacza insp. Cezary Petrus, komendant KPP w Pabianicach.

Inspektor Petrus i prezydent Grzegorz Mackiewicz podpisali w tej sprawie porozumienie. Kwotowa różnica udzielonych rabatów będzie pokryta z budżetu miasta: – Dokonaliśmy poprawek w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Pójdą na to pieniądze, za które od 9 lat próbujemy wybudować szalet miejski przy ul. Południowej 15a – wyjaśnia prezydent.

Panowie podczas konferencji podkreślili, że celem nie jest zachęcanie mieszkańców do popełniania wykroczeń, a jedynie pokazanie, że „mundur i urząd mają ludzką twarz”.

***

Przypomnijmy – dokładnie rok temu, 1 kwietnia 2017, informowaliśmy Was o przystąpieniu do programu „Karta Pabianiczanina” rodzimych parafii. Jak podaliśmy, księża proboszczowie zaproponowali zniżkę od “co łaska” od chrztów i ślubów – CZYTAJ TUTAJ.

[AKTUALIZACJA]: Przystąpienie pabianickiej policji do Karty Pabianiczanina jest primaaprilisowym żartem. Niestety nie będzie żadnych rabatów na mandaty, a opublikowane zdjęcia pochodzą z podpisania umowy o dodatkowych patrolach funkcjonariuszy.