FAKTY

Rada Miejska uchwali w środę… “Program Alkoholowy”

Czy pojawiające się w ratuszu lapsusy to tzw. pomyłki freudowskie?

W środę sesja Rady Miejskiej. Aby się do niej przygotować, zajrzeliśmy do Biuletynu Informacji Publicznej. Plik zawierający jeden z projektów uchwał został zatytułowany “Program Alkoholowy”. Chodzi oczywiście o coś odwrotnego, czyli program antyalkoholowy.

Nie pierwszy raz w ratuszu pojawiają się takie błędy. Kilka miesięcy temu radni zadebiutowali online. Dyskutowano wtedy o piciu alkoholu w miejscach publicznych. Radny Antoni Hodak powiedział: W uzasadnieniu uchwały jest wpisane, że miasto prowadzi politykę przeciwdziałania trzeźwości i że odstępstwo od zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych nie zaburzy polityki przeciwdziałania trze… przeciwdziałania alkoholizmowi (skorygował się).

O czym mogą świadczyć takie pomyłki? Zdaniem austriackiego psychoanalityka Zygmunta Freuda są one wynikiem „mimowolnego oddziaływania treści zepchniętych do nieświadomości”.

Tagi:

2 komentarze do “Rada Miejska uchwali w środę… “Program Alkoholowy”

  1. Portal typowo proPiS-owski i szkaluje swojego człowieka – Antoniego ?? Ten świat już całkowicie powariował… Mama Magdalena Hodak powinna zwolnić dyscyplinarnie dziennikarza odpowiedzialnego za tego “Michałka”!!

  2. przecież to całkiem zgrabna prowokacja
    co teraz napisze Radny Antoni
    wreszcie cos ię dzieje

Comments are closed.