FAKTY

Radna zawnioskowała o Dom Samotnej Matki. Prezydent odesłał do powiatu

Grzegorz Mackiewicz nie zrealizuje pomysłu radnej. Czy starosta poratuje samotne mamy i partnerki damskich bokserów?

Monika Urbańska w swojej pierwszej interpelacji postanowiła zainteresować prezydenta problemami kobiet. Chodzi o samotne, nieletnie mamy i partnerki damskich bokserów (CZYTAJ TUTAJ). Pomysł został entuzjastycznie przyjęty przez mieszkańców.

Radna przekonuje, iż taki dom powinien być finansowany z 1% oraz tzw. korkowego (fundusz “korkowy” to wyodrębnione w gminnym budżecie środki, pozyskiwane od przedsiębiorców ubiegających się o zezwolenia na sprzedaż alkoholu).

Prezydent Grzegorz Mackiewicz właśnie odpowiedział na pismo Moniki Urbańskiej. Napisał, że prowadzenie tego typu placówek jest zadaniem powiatu, finansowanym z jego budżetu. “W celu wykonania nałożonego zadania powiat, jako jednostka samorządu terytorialnego, może samodzielnie prowadzić takie ośrodki bądź zlecić ich prowadzenie innemu podmiotowi w trybie przewidzianym w przepisach ustawy o pomocy społecznej” – podał.

Ponadto prezydent poinformował, że miasto nie mogłoby finansować Domu Samotnej Matki z tzw. korkowego, gdyż byłoby to niezgodne z prawem. Poza tym miejska “opieka społeczna” ma w swoich zasobach mieszkanie, które w razie potrzeby może być wykorzystane dla kobiet potrzebujących pomocy.

TUTAJ interpelacja radnej i odpowiedź prezydenta.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *