FAKTY

Radni chcą uchodźców, ale nie “migrantów ekonomicznych” [VIDEO]

Konwencja Genewska, papież Franciszek i Czeczeńcy.

Do zajęcia „negatywnego stanowiska w sprawie przyjęcia uchodźców z krajów Afryki, Bliskiego Wschodu i innych terenów oraz ich rozlokowania na terenie Pabianic” wezwał Rafał Madaj z PiS (zobacz treść stanowiska). Radnego zainspirowała sonda, jaką przeprowadziliśmy na początku czerwca – zdania rajców były podzielone (czytaj tutaj).

Głosowanie nad stanowiskiem odbyło się na wczorajszej sesji. Większościowy Koalicyjny Klub Radnych Pabianice wprowadził poprawkę zmieniając słowo „uchodźców” na „migrantów ekonomicznych” i w takiej formie je przegłosował (radni PiS wstrzymali się). Członkowie KKRP argumentowali, że nie po chrześcijańsku jest odmawiać pomocy potrzebującym (Iwona Marczak powołała się m.in. na słowa papieża Franciszka, a Piotr Duraj na Pismo Święte), z kolei PiS mówił o zamachach terrorystycznych i rozlewie krwi w Europie. Zobacz fragmenty dyskusji:


SPRAW SOBIE T-SHIRT Z TRAMWAJEM “41”

3 komentarze do “Radni chcą uchodźców, ale nie “migrantów ekonomicznych” [VIDEO]

  1. Czy na ostatniej sesji była mowa tylko o uchodźcach? Dlaczego nic nie napisano o absolutorium dla Prezydenta naszego miasta. Teraz tak wygląda lokalny patriotyzm?

  2. To robimy referendum! Jedno w sprawie nieprzyjmowania ,,uchodxców”do Pabianic, a drugie o odwołanie radnych.

Comments are closed.