FAKTY

Radni wkroczyli na lekcje z upominkami od prezydenta

Czego uczyły się dzieci: bezinteresownego poświęcenia czy sprytnego marketingu?

Prezydent Grzegorz Mackiewicz wpadł na niecodzienny pomysł z okazji nowego roku szkolnego. Oddelegował rajców z Koalicyjnego Klubu Radnych Pabianice do 11 podstawówek, aby rozdali uczniom plany lekcji.

Radni pochwalili się swoją misją na Facebooku i dodali zdjęcia m.in. ze Szkoły Podstawowej nr 3. Na fotografiach widać (oprócz rozmazanych twarzy dzieci) radnych Krzysztofów: Rąkowskiego i Hilego oraz Zofię Kriger-Kozłowską, Bożennę Kozłowską i Joannę Kupś.

Treść wpisu brzmi: “Prezydent Miasta Pabianice Grzegorz Mackiewicz przygotował małą niespodziankę dla młodzieży szkolnej w postaci planów lekcji. Przekazali je radni z Koalicyjnego Klubu Radnych Pabianice wraz z życzeniami jak najlepszych wyników w nauce”.

Dyrektor SP3 Waldemar Flajszer w rozmowie z naszym portalem pabianice.tv powiedział, że wcześniej nie słyszał o tych zamiarach: – Mojego zastępcę uprzedzono jedynie telefonem z sekretariatu prezydenta – mówi. – To można podciągnąć pod prowadzenie działalności marketingowej, ponieważ na planie lekcji są logotypy. Zazwyczaj materiały od firm dla uczniów są przekazywane do nas i my je dalej rozdajemy – dodaje.

Akcja zadziwiła niektórych rodziców, dlatego zwróciliśmy się z pytaniami do rzeczniczki ratusza Anety Klimek. Odpowiedziała, że plany lekcji były bezpłatnie dystrybuowane przez redakcję jednego z lokalnych tygodników, resztę spółka ZWiK przekazała do dyspozycji prezydenta Grzegorza Mackiewicza. Logo gazety widnieje zresztą na planach, a prócz niego znak firmowy ZWiK i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W związku z natłokiem obowiązków prezydent poprosił radnych Koalicyjnego Klubu Radnych Pabianice o wsparcie pracowników ZWiK przy rozdawaniu planów. Na początku września plany lekcji trafią do uczniów wszystkich 11 szkół podstawowych. Ustaleniem terminów i osób, które przekażą plany do poszczególnych szkół, zajął się klub. Za każdym razem wejście do szkół odbywa się za zgodą dyrekcji – mówi Aneta Klimek.

Prezenty dla żaków zostały przygotowane w ramach promocji picia wody z kranu.

W maju br. napisaliśmy, że ZWiK przekonuje mieszkańców, iż woda z kranu jest bardzo zdrowa. Tymczasem ratusz i trzy spółki miejskie (w tym ZWiK) na zakup butelkowanej wody mineralnej wydały tylko w 2016 roku prawie 42 tys. zł – CZYTAJ TUTAJ.

(Fot. Facebook/KKRP)

14 komentarzy do “Radni wkroczyli na lekcje z upominkami od prezydenta

 1. Co za ściema … czy ci ludzie radni (bezradni) robili to w godzinach pracy ??? Pan R, Pani K i druga Pani K i Pan H ??? Precz z łapami od dzieci, wstydu nie macie … Tą akcją właśnie straciliście głosy wielu ludzi.

  1. To nie ściema tylko normalne działanie. Czy organizowanie przez Tych radnych Dnia Dziecka , Rajdów Rowerowych to bezradność?Kogoś baaaaaardzo to boli ale cóż wódz nie ma czasu bo sprzedaje prąd więc brak czasu pewnie nie pozwala na działanie ale pobiadolić zawsze można

   1. Przestań pieprzyć ! Masz ludzi za debili ? Agitacja polityczna z udziałem dzieci na terenie szkoły bez wiedzy i zgody rodziców to objaw największego upodlenia i politycznego wieśniactwa. Próba przypisania odruchu serca do rozdawania badziewnych planów lekcji, które nie zeszły z nakładem lokalnej gazety to już nawet nie podłość tylko zwyczajne zezwierzęcenie. Rodzice i szkoła uczą dzieci żeby nie przyjmować prezentów od obcych. Takie zachowanie tych radnych to kpina. Równie dobrze mogą rozdawać dzieciom lizaki pod szkołą albo zapraszać żeby wsiadły do samochodu.

 2. Jakim prawem wpuszcza się takich ludzi do szkoły ??? co to za lansowanie się kosztem czasu lekcji i kosztem dzieci ??? Wstyd radni i wielki wstyd dla prezydenta !!! Może czas się puknąć w głowę jak się takie akcje wymyśla.

 3. Sprawa powinna trafić do Kuratorium Oświaty. Prowadzenie działalności politycznej w szkołach jest zabronione.

 4. A pani Zofia K-K nie przebywa czasem na urlopie dla poratowania zdrowia w macierzystej placówce w podn? A jako radna pracuje – już nie jest chora

 5. Super pomysł ! Córka dostała , dzięki, ten nowy klub radnych to widać ze coś robi w mieście , starają się wiadomo ze pod publikę ale każdy polityk robi szopkę ale przynajmniej niech z tej szopki coś ludzie maja , a co robi pis w tym mieście dla ludzi? tylko sie na słupkach poparcia opierają … a tu o prezydentowi i temu klubowi coraz lepiej idzie , oby tak dalej szło z korzyścią dla wszystkich :-)

  1. Agitatorze z bożej łaski szkoda, że rodzice nic nie wiedzieli, lecieli byście z tej szkoły na k…..ch i to bez bucików na zmianę. Żal mi polityczny trollu twojej zmyślonej córki. Ojca nie stać na plan lekcji za 50 groszy.

   1. Rodzic współczuję twojemu dziecku ojca ,ktory w dyskusji wyzywa kogoś od troli namawiajac do przemocy chcąc kogoś skopać. Ciekawe czy przyjąłeś od obcych darmowe podręczniki szkolne jeśli tak to oddaj i je kup.

 6. Widzieliście te zdjęcia ? Co za banda osłów, jak można tak dzieci oszpecić. Ilu dzieciaczkom w domu musiało się zrobić przykro, że tak je potraktowano. ŁAPY PRECZ od DZIECI !!!

 7. Prezydent robi sobie kampanię reklamową. Koalicyjny Klub Radnych wspiera ZWiK. ZWIK z Wojewódzkim Funduszem finansują akcję.
  Płacą mieszkańcy w stawkach za wodę i ścieki. To takie “legalne” wykorzystywanie pieniędzy publicznych na własne partyjne kampanie.
  Jak tak można! w szkole podczas lekcji, następnym razem na lekcjach religii z propagowaniem taniej wody – święconej.

 8. Patrząc na ugrupowania, jakie reprezentują radni KKR to taka szopka i bezczelna agitka wcale mnie nie dziwi.

 9. Zawsze uczyłam swoje dziecko, żeby miało szacunek do ludzi. Takim zachowaniem jak tych państwa radnych świat dorosłych pokazał. cały swój syf … Przykro nawet patrzeć na te osoby uśmiechające się do zdjęć … i że to są przedstawiciele narodu ??? … mam nadzieję, że ostatni raz !!!

 10. Panie Prezydencie … wstyd mi za Pana, skoro Pan firmuję tę akcję … Przekroczył Pan granicę, której nie powinno się przekraczać … Dzieci to świętość i robienie PR na nich jest tak niskie jak Pana poparcie społeczne … Wstyd mi za takiego Prezydenta :(

Comments are closed.