FAKTY

Radny dostał robotę w ZGM

Radny miejski Piotr Duraj od ubiegłego tygodnia pracuje w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej.

Zatrudniono go na stanowisku administracyjnym (od 12 września). Czym się konkretnie zajmuje? – Ma zakres obowiązków, który obecnie jest dopracowywany przez bezpośrednich przełożonych – mówi dyrektor ZGM Szymon Kozera.

W jaki sposób Duraj trafił do ZGM? Kozera tłumaczy, że ogłoszono nabór (po przejściach na emeryturę) i radny miejski zgłosił się do pracy. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, miesięcznie zarabia co najmniej 2.000 złotych na rękę.

Piotr Duraj, jedyny przedstawiciel SLD w RM, jest członkiem proprezydenckiego Koalicyjnego Klubu Radnych Pabianice. Prowadzi własną działalność gospodarczą (kiosk) – w 2016 roku z tego tytułu uzyskał dochód 10.920 zł (miesięcznie daje to 910 złotych). Natomiast z tytułu diety zarobił 14.806 zł.

To kolejny radny miejski zatrudniony w miejscu uzależnionym od ratusza. Pozostali: Wojciech Wójtowicz (SP15), Katarzyna Miękina (SP3), Krzysztof Hile (MOK), Krzysztof Rąkowski (ZWiK), Monika Cieśla (ZWiK).

Tagi:

18 komentarzy do “Radny dostał robotę w ZGM

 1. Kolejny doceniony przez Grzesia za lojalność. Ludzie czekają na lokal latami albo na remont zamiast tego słyszą, że nie ma pieniędzy ale na fuchy dla klakierów Pan Prezydent kasę ma.

 2. To prezydent już ludzi z SLD zatrudnia? oj a co na to jego “prawicowe” poglądy :)

 3. Panie Mackiewicz Pana wyborcy zapadają się pod ziemię. Koleś goni kolesia ile jeszcze można znosić ten cyrk.

 4. Wstyd mi za takiego prezydenta. Ile jeszcze etacików dla swoich będzie? Jak długo będziecie drenować to miasto! Nie ma słów już na to co robi prezydent z PO

 5. Z całym szacunkiem do autora. Ale Krzysztof Hile pracował w MOKu dużo wcześniej niż został radnym. Co miał rzucić pracę jak został radnym? Taki troche tendencyjny ten tekst. Przynajmiej w tym wypadku. Co do innych osób się nie wypowiadam bo nie znam sprawy.

  1. Nie napisaliśmy, że wymienione osoby dostały pracę dopiero po zdobyciu mandatu radnego – wskazaliśmy jedynie, którzy z rajców pracują w miejscach uzależnionych od UM. Tak jak w przypadku np. Wójtowicza – w SP15 był od zawsze.

  2. Podwójna moralność i podwójne standardy. Nie można zgrywać dziennikarza będąc jednocześnie radnym. Jak sobie wyobrażasz obiektywną opinię takiego człowieka przy ocenie działań prezydenta, z którym jest w jednym klubie i który płaci mu pensję. Takie romanse śmierdzą na odległość.

 6. Gęba pełna frazesów Panie Duraj a jak co do czego to miotełką pod siebie. Jak się Pan z tym czuje? Jak Pana lewicowe ideały?

 7. Ładna pensyjka. Ciekawe co na to pracownicy z długoletnim stażem i doświadczeniem, którzy na chwilę obecną mają na rękę mniej niż pan radny.

  1. Trzeba lizać drodzy pracownicy, jeszcze mocniej i głębiej lizać aż uśmiech na twarzy Pinokia pozostanie na stałe.

 8. Wyszło na jaw kolejny raz oblicze prawdziwe naszego prezydenta. Układy, układy…. i robota dla swoich…. byle wierni byli iii łapkę podnosili. A PAn radny to już sobie wyborców “pozyskał” :)

 9. Warto zauważyć jeszcze jedną kwestię …. Jakoś dziwnie tylko portal pabianice.tv o tym napisał. Inne portale i media milczą :(

Comments are closed.