FAKTY

Radny nie odpuszcza platformy przy szkole

Piotr Różycki drąży temat usunięcia platformy zwalniającej na „Grota” Roweckiego w okolicy Szkoły Podstawowej nr 3.

Pod koniec czerwca informowaliśmy o demontażu „spowalniacza” – czytaj tutaj. Oburzenie wyraził radny miejski Piotr Różycki, jeden z inicjatorów zlokalizowania platformy w tym miejscu (którą ma zastąpić tzw. poduszka berlińska).

Dowiedziałem się, że o usunięcie wnioskował inżynier miasta Andrzej Różański, argumentując, że zahaczają o nią autobusy. To nieprawda – wielokrotnie obserwowałem przejazd autobusu przez platformę i jeżeli pojazd jechał dostatecznie wolno, czyli tak jak to powinno być w okolicy szkoły, to nie zaczepiał podwoziem – powiedział w rozmowie z pabianice.tv

Na wczorajszej sesji radny wrócił do tematu. Chce, by przedstawiono mu dokumentację z MZK: „kiedy i podczas jakiego kursu doszło do zawieszenia się autobusu na platformie? czy spowodowało to uszkodzenia pojazdu?” – pyta w interpelacji do prezydenta.

– Wniosłem również o szczegółową analizę i uzasadnienie – dlaczego „poduszki berlińskie” mają skuteczniej zapobiegać zagrożeniom w ruchu drogowym aniżeli zamontowana wcześniej platforma? Według mnie to marnotrawienie pieniędzy podatników – dodaje Różycki.

Poniżej filmik nagrany przez radnego:

Opublikowany przez Piotr Różycki na 27 czerwca 2017

 

3 komentarze do “Radny nie odpuszcza platformy przy szkole

  1. Analiza i uzasadnienie: Przejechał się tam najbardziej doświadczony kierowca Pabianic – Andrzej Różański i czymś zahachył. Jak z PLATFORMĄ mu nie wyjdzie to może kolejny wniosek o likwidację szkoły (w ramach reformy ) lub budowa ronda Habury .

Comments are closed.