FAKTY

Radny PiS zapałał sympatią do komunizmu

 • Waldemar Flajszer pochwalił się na Facebooku zdjęciem z czerwoną flagą z sierpem i młotem. To propagowanie ustroju totalitarnego?

Prawo i Sprawiedliwość jest orędownikiem dekomunizacji. Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, powiedział niedawno w Sejmie, że propagowanie symboli komunistycznych będzie ścigane na równi z nazistowskimi. Tymczasem Waldemar Flajszer, radny powiatowy PiS i członek zarządu powiatowego partii pozuje do zdjęć przy symbolu komunizmu, jakim jest czerwona flaga z sierpem i młotem. Pod takim właśnie sztandarem reżimy komunistyczne zgładziły ok. 100 milionów ludzi. Sama operacja polska NKWD pochłonęła 200.000 ofiar, zaś zbrodnia katyńska 22 tysiące.

Radny zdjęcie wykonał w Saksonii 1 grudnia. Choć fotografia jest nieostra, widać na niej uśmiechniętego Flajszera trzymającego w dłoni kawałek flagi ZSRR. Jego zachowanie może dziwić nie tylko w obliczu antykomunistycznej linii jego partii, ale również dlatego, że jest nauczycielem historii i dyrektorem SP 3. Na Facebooku radny i dyrektor ma prawie 5 tysięcy znajomych.

21 komentarzy do “Radny PiS zapałał sympatią do komunizmu

 1. Jak z TVN hajlował gość to sie nim służby zajęly. G,osno o tymb było niedawno

 2. I jak tu ma w tym mieście wygrać PiS skoro mama pana Hodaka podkłada taką świnię koledze partyjnemu syna. Zawsze poza tym powtarzam, że tytułami doktorskimi inteligencji się nie zdobywa.

  1. A co ma wspólnego mama Hodaka z tym, że ci z pabianickiego PiSu tak bezmyślni są? Może po prostu więcej refleksji nad tym, co się publikuje w sieci? I co się robi w życiu też…

 3. Mama radnego PiS-u, jest zwolenniczką ustroju demokratycznego, a PiS jako grupa rekonstrukcyjna po sanacji, jest partią autorytarną, prawie faszystowską, co ludzie widzą i na PiS nie głosują.

  1. @Resocjalizator, tobie się chyba coś pokiełbasiło totalnie, chłopcze! W grobie się przewracam, jak to czytam. Taki ktoś jak ten cały Waldek to sanacja? Naprawdę to napisałeś? Nie obrażajmy prawdziwych zasłużonych dla wolnej Polski.

 4. @resocjalizator . Pomyliłes się . To nie żadna grupa rekonstrukcyjna a grupa kompromitacyjna.

 5. Pani mamo Hodaka, proszę zrzec się tytułu doktorskiego na rzecz Ciebiady.

 6. Internet nie wybacza… Panie Waldemarze – warto o tym pamiętać! :)

  Mam nadzieję, że wycieczka była udana. :-]

 7. Być może radny powiatowy Flajszer tęskni do minionego ustroju, ale to mało istotne. O wiele ciekawsze nastąpi, jak wreszcie nasze panie defraudantki z przedszkola nr. 4-y wrócą z wyrokami na ulicę Beskidzką, resocjalizować się

 8. Chyba ktoś tu ma problemy z poczuciem humoru skoro na serio wysmolił tekst o poparciu ustroju totalitarnego przez radnego PiS! Zobaczył kolesia na rowerze z sowiecką flagą to se zrobił fotę jajcarską. Co miał gościa w Niemczech zglanować, bo wiózł flagę CCCP????? Wy się lepiej pani Hodak zajmijcie ludźmi chodzącymi w Polsce w koszulkach z sierpem i młotem lub Che Guevarrą, bo to jest smutne, a nie jakaś niewyraźna ironiczna fota. Na serio chyba brak wam tematów. Żałość bierze

  1. Problem to ma, ale Pan Flajszer z telefonem. W Pabianicach jest powszechny “zaśmiew” z jego gówniarskiego zachowania. Mój syn 9-letni śmieje się z niego (i reszta dzieci), bo sie od ekranu smartfona nie odrywa. Nawet na lekcjach. To trzeba leczyć. Jak nie wierzycie, wejdźcie sobie na jego profil.

  2. Zgoda. Najwyraźniej p. Flajszerowi wesoło, jest trendy i na luzie. Nam nie jest do śmiechu w obliczu faktu, iż pod tym sztanderem skazano na śmierć ok. 100 milionów ludzi, w tej liczbie zajdują się 22 tysiące ofiar Zbrodni Katyńskiej, zabitych strzałem w tył głowy.

   1. PiS cierpi na histerię rusofobiczną, nie na antykomunizm, tylko rusofobię. Ciekawe jak pabianice.tv liczy te sto milionów? Sto milionów kogo? 27 milionów obywateli ZSRR zabli Niemcy albo bezpośredni na frontach, albo w zagłodzonym Leningradzie, albo w pacyfikacjach jak te na Białorusi. Jakiś 5,5 miliona Polaków też zabili Niemcy, np. w Powstaniu Warszawskim w j e d e n dzień na Woli zamordowali 40 000-y warszawiaków, pół miliona Polaków wymordowali banderowcy z UPA, razem Niemcy są odpowiedzialni za śmierć 6 000 000 milionów Polaków. Greków i Jugosłowian zabili Niemcy 3-5 milionów łącznie, 6000 000 Żydów to też niemiecka robota. Podobnie okrutni i skuteczni byli Japończycy. W jednym tylko mieście Czangde, w t y d z i e ń latem 1943-go zamordowali 300 000-y Chińczyków! A mordowali Chińczyków od 1932-go roku, od 1937 mordowali Chińczyków bez dnia przerwy, aż do 1945-go.
    Czy dwa miliony Wietnamczków zabitych bezpośrednio przez Amerykanów w czasie wojny wietnamskiej, też przypisujecie ZSRR? Nazywanie waszej elektronicznej gazety ,,ant-PiS-owską” to nadużycie. Gdyby nie amerykańska interwencja w Witnamie. to te dwa miliony Wietnamczyków nie utraciłyby życia. myślę, że trochę zagalopowały się pabianice.tv.

    1. @ Anty-Pisowiec. Co najmniej 100 milionów ludzi na całym świecie, akazanych na śmierć w wyniku rozmaitych działań. To nie nasze obliczenia, co oczywiste. Na dokumentach, odkryciach, zostały oparte treści np. z “Czarnej księgi komunizmu” https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/43652,Dlugi-cien-komunizmu-debata-historyczna-w-100-lecie-rewolucji-bolszewickiej.html
     Nie ma zatem mowy o zawyżeniu przez nas, a wręcz przeciwnie:
     https://3obieg.pl/170-mln-osob-wynosi-liczba-ofiar-komunistycznych-despotow/

     1. @pabianice.tv powoływanie się na IPN jest szerzeniem czarnej propagandy. IPN nie jest instytutem naukowym, tylko propagandowym, podlega rządowi, a rzodzi PiS. Wasz komentarz przypisuje sto milionów ofiar Związkowi Radzieckiemu. Jakim cudem ZSRR zdołał zabić sto milionów ludzi na c a ł y m świecie w okresie od 1917-1991? Te sto milionów to łączna liczba zabitych we wszystkich wojnach XX-go wieku lącznie! Większość z tych stu milionów, zabili niestety Niemcy i Japończycy w dwóch wojnach światowych. Za powstanie Związku Radzieckiego odpowiadają Niemcy kajzerowskie:wyołały I-ą wojnę św. i wysłały Lenina do Rosji. Za drugą wojnę światową też odpowiadają Niemcy do spółki z Japonią i Włochami. Gdyby Niemcy wygrały II-ą wojnę, nie było by obecnie Polaków ani Słowian, Żydów czy murzynów Bantu.
      Od badania histori to są akademickie instytuty naukowe, a IPN jest rządowym organem siania propagandy.

      1. @Anty-Pisowiec. Nie tylko na IPN (vide – drugi link, gdzie liczba ofiar jest prawie dwa razy wyższa). IPN jest w posiadaniu licznych dokumentów źródłowych, propwadzone są też kwerendy w rozmaitych archiwach i w wielu innych miejacach. Twardych dowodów nie jest w stanie zmienić ani PiS, ani PO (od zawsze PiS nie rządzi, a badania trwały, czy były kończone już wcześniej, znacznie wcześniej). Nie ma co więc zaklinać rzeczywstości i podciągać do jakiejkolwiek ideologii. Liczą się fakty, a na ich straży stoją, powtarzamy, dokumenty źródłowe. Wiele informacji może jeszcze dojść i powiększyć przerażającą statystykę (badania na Białorusi trwają). To nie rusofobia a fakty. Możemy jednak przyjąć do wiadomości, że pokoleniu wychowanemu na “Czterech pancernych” trudno przyjąć do wiadomości, że Stalin ma bardziej pokrwawione ręce niż Hitler. Stworzony przez niego nieludzki system pochłonął znacznie więcej ofiar. Tyle mówią NIE NASZE statystyki.

       1. @pabianice.tv każdy może napisać, np. że Republika Indii jest winna śmierci miliarda ludzi ( Indie są największą demokracją świata ) ale to trzeba jeszcze udowodnić. To że ktoś sobie wyssał z palca 100 milionów czy 170 milionów i opublikował to nic nie znaczy. Skoro powołujecie się na źródła to napiszcie, kiedy, gdzi i ile? Podpowiem, Stalin wielką czystką oficerów w 1937-m doprowadził do okrpnych klęsk roku 1941/42 i jest odpowiedzialy za nadmierne straty Armii Czerwonej w drodze do Berlina. Nie zmienia to rzeczywistości, że to niemieccy żołnierze strzelali do Rosjan, palili rosyjskie, białoruskie, ukraińskie i polskie wsie i zabijali Słowian, Cyganów i Żydów, no bo mieli na to ochotę. Oczywiście Stalin współodpowiada za chaos w ZSRR i to się uznaje za ,,ofiary” komunizmu. Hitlera mżna było pokonać mniejszym kosztem przy lepszym radzieckim dowództwie, ale też by kosztowało to ileś milionów. Te nadmierne straty ZSRR dopisuje się do tych ,,statystyk” liczących ,,ofiary” komunizmu. Kłopot w tym, że Polska w 1939-m została pokonana w dwa tygodnie, a rządziła sanacja nieudolnie. Ofiarami ,,komunizmu” można spokojnie nazwać Kambodżańczyków 1975-1979, ale Kambodża została wyzwolona od Pol-Pota wojskami komunistycznego Wietnamu. Koministycznym krajem są Chiny, przegoniły gospodarczo USA, jak dojdzie do wojny USA-Chiny to też ktoś będzie bredzić, że to ,,ofiary” komunizmu? Chiny kapitalistyczne też będą wrogie USA, bo są rywalami. Wygląda, że USA są teraz największą ofiarą komunizmu, bo przegrały gospodarczo z komunistycznymi Chinami! Tylko jak nazwać milion amerykańskich Indian z USA w XIX-m wieku, ,,ofiarami” amerykażskiego kapitalizmu? Przy lepszym dowództwie ZSRR utracił by mniej ludzi w II-j wojnie św. przy groszym więcej niż te 27 milionów. Przy lepszym rządzie Polska obroniłaby się we Wrześniu 1939, ale rządziła sanacja i przegraliśmy, 6 milionów Polaków to ofiary sanacji wedle tej metody.

        1. Dyskutować można w nieskończoność, poruszając rozmaite wątki, przerzucając się argumentami. Możemy nawet, brnąc dalej w sofistykę, zacząć liczyć …ofiary Mackiewicza. W miarę czytelnie o ofiarach stalinizmu jest tutaj: https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/01/25/bolszewickie-pieklo-10-faktow-ktorymi-wyleczysz-kazdego-zwolennika-komunizmu-18/#3
         Co do samej sanacji zaś, tak mają sporo za uszami. Niestety, ten okres jest mocno wyidealizowany. Wybuch wojny, no cóż… Wg niektórych teorii, nie pozbawionych racjonalizmu, można było oddać Niemcom korytarz, pokonać wtedy ZSRR, a potem z aliantami pogonilibyśmy Niemców. Bilans ofiar byłby wówczas zapewne mniejszy.

 9. Chciałabym przypomnieć, że pod koniec sierpnia policjanci złapali kobitke, która na biurze poselskim PiS namalowała sprayem napis PZPR i prokuratira postawila jej z marszu zarzut propagowania komunizmu. No ale ta kobita ni była z PiS…

Comments are closed.