FAKTY

Radny Różycki przeprasza mieszkańców

„To był błąd, dałem się wpuścić w maliny” – przyznaje.

Kilka dni temu pytaliśmy radnych o opinię na temat całodobowego parkingu przed szpitalem (trzeba płacić przez 24 godz. także w niedziele i święta). W naszym materiale (czytaj i zobacz video) wypowiedziała się m.in. radna Iwona Marczak (Koalicyjny Klub Radnych Pabianice), która zapytała: „A dlaczego nie mają płacić 24 godziny na dobę, przecież do szpitala cała dobę przyjeżdżają”.

Post na Facebooku wywołał lawinę negatywnych komentarzy. Mieszkańcy skrytykowali Radę Miejską, która jednogłośnie przegłosowała uchwałę – nikt nie zadał pytań o szczegóły organizacji płatnego parkingu przed PCM. „Wstyd”, „żenada” – to najczęstsze reakcje pabianiczan. Radny Piotr Różycki (klub PiS) napisał na naszym FB:

Jest mi wstyd, popełniłem błąd (…) jako radny głosowałem za przyjęciem uchwały o poszerzeniu strefy parkowania wokół szpitala. Cel był istotny – chodziło o uporządkowanie tematu parkowania wokół szpitala z korzyścią dla mieszkańców. Uwierzyłem Prezydentowi i Zarządowi PCM w dobre intencje (…) podjęta uchwała najwyraźniej dała zbyt dużo władzy osobom mentalnie do tego nieprzygotowanym. Liczę, że Prezydent sprawujący nadzór właścicielski nad spółką PCM zacznie działać.

Żenujące stanowisko Pani Radnej wcale mnie nie dziwi od kiedy jedną z twarzy PCM został mąż Pani Radnej. Pomysł jest skandaliczny i świadczy o braku człowieczeństwa i elementarnej empatii, od badania której winno się zaczynać nabór kadrowy do PCM. Jeszcze raz przepraszam mieszkańców za to, że byłem nieuważny i dałem się wpuścić w maliny.

11 komentarzy do “Radny Różycki przeprasza mieszkańców

 1. Jak cos sie dzieje ze szpitalem, to wiadomo ze wałek idzie, za kazdym razem! wiec jak mogliscie nie wyczuc smrodu?

  1. eee, pyskowa nie wiele by zmieniła.
   i tak wiekszosc radnych ktora jest po stronie prezydenta przeglosowala by uchwale

 2. A to boże cielę. Najpierw nie wiedział za czym głosuje (tak przygotowany do sesji), a później płacze. Następnie wzywa prezydenta żeby działał. Czyli znów nie ma wiedzy ciamajda, że prezydent musi wykonywać uchwały rady.
  Jak skończy się kadencja radnego to nawet parkingowym nie zostanie miernota hi,hi

 3. Nie mam szczególnych pretensji do radnych o tę decyzję. Prawo do darmowego parkingu nie jest jakimś istotnym prawem człowieka, więc nie czuję, że jakieś wolności obywatelskie zostały tu pogwałcone. Pewnie, że fajniej mieć coś za darmo niż za pieniądze, ale nie róbmy z tego tragedii – dla osób, które tej opłaty nie są w stanie zdzierżyć pozostaje podjeżdżający obok autobus.
  Śmieszy mnie natomiast trochę populizm radnego Różyckiego. Zachowuje się trochę jak Gowin ostatnio w Sejmie. Wprawdzie głosował za, ale bohatersko nie klaskał :-)

  1. Panie Dawidzie,
   to chyba dziwne, kiedy słysząc jadącą karetkę pogotowia mieszkańcy odruchowo zaczną łapać się za kieszeń, w poszukiwaniu drobnych na parkomat. Nie wyobrażam sobie też dialogu przed szpitalem np. o 1 w nocy: …Przepraszam ma Pan drobne bo mój bliski umiera….. cytując klasyka również z sejmu “kubeł zimnej głowy proponuje Panie Dawidzie..” I oczywiście gratuluję, że nie wstydzi się Pan własnego nazwiska.

   1. Nie mam wyrobionego zdania w tym temacie. Nie oburzają mnie opłaty, ale uznaję też pewne argumenty zwolenników darmowego parkingu. Daję też prawo każdemu do popełnienia błędu, zmiany decyzji i poglądów. Jeśli wynika to z ponownego zapoznania się z materią, nowymi argumentami to brawo. Proszę jednak wybaczyć, ale odnoszę wrażenie, że jedynymi argumentami przemawiającymi do sumień przedstawicieli Pańskiego środowiska politycznego są chwiejne nastroje opinii publicznej. Możecie to nazywać wsłuchiwaniem się w głos suwerena, ale dla mnie to po prostu populizm i mówienie ludziom tego, co akurat chcą usłyszeć. Oczekuję od polityków także umiejętności podejmowania niepopularnych decyzji i tłumaczenia powodów, dla których się je podjęło, mimo że są niepopularne. Udawanie pod wpływem paru krytycznych komentarzy w internecie, że nie wiedziało się, za czym się głosowało i granie pierwszego wśród oburzonych jest właśnie kwintesencją populizmu. Argumentacja o umierających babciach i braku drobnych w portfelu też jest chwytaniem się emocji (ulubiony zabieg populistów), a nie rzeczowym głosem w dyskusji. Bardzo chciałbym wierzyć w Pana szczere intencje, ale będzie Panu niezwykle trudno mnie do nich przekonać. Pozdrawiam!

    1. Pierwszy zasadniczy błąd, który Pan w mojej ocenie robi to zaczyna Pan ocenę od założenia. I potem ma Pan już tylko z górki.
     Posądzenia o populizm zawsze wzbudzają mój uśmiech. To takie koło ratunkowe demagogów kiedy nie da się przykleić poważnej argumentacji. Zresztą odwoływanie się do populizmu stało się tak popularne, że samo stało się populizmem. Ilość dyskusji w których brałem i biorę udział oraz przedstawiane przeze mnie własne poglądy i spostrzeżenia skutecznie obalają Pana wrażenia. Pewnie się powtórzę, ale nigdy nie przywiązywałem wagi do krawata, konwenansów i poprawności politycznej. Nie mam zamiaru Panu dokuczać, ale sugerowanie, że działam pod wpływem komentarzy w internecie, świadczy o Pana ignorancji i całkowitym przestrzeleniu z oceną mojej motywacji. Po pierwsze na poważnie biorę tylko te komentarza, których autorzy potrafią się pod nimi podpisać i tu szacunek dla Pana, po drugie autorami tych anonimowych komentarzy są z reguły oponenci polityczni i ich poplecznicy i te co najwyżej są wstanie wzbudzić mój szczery śmiech.

     Argumentacja o umierających babciach to nie chwytanie się emocji tylko szpitalna rzeczywistość – tak Panie Dawidzie, zdarza się, że w szpitalu umierają babcie, dziadkowie, kobiety, mężczyźni czy dzieci i chyba ostatnią rzeczą o której chcą myśleć ich bliscy, to parkingowy bilecik. Zachęcam też do poznania treści uchwały o której mowa i dopiero potem do kontynuowania dyskusji. Pozdrawiam.

 4. moim zdaniem parking przed szpitalem powinien byc platny bo jak by byl darmowy to by nie bylo gdzie zaparkować poniewaz parkowali by tam pracownicy szpitala.
  jezeli mial by byc darmowy pod szpitalem to moze pod urzedami w centrum miasta tez?

Comments are closed.