ROZRYWKA

Rajd rowerowy w Święto Pracy. Konstytucję uczcimy biegiem

Propozycje na aktywne spędzenie majowych świąt.

Sojusz Lewicy Demokratycznej zaprasza na 1-majowy rajd rowerowy, który wystartuje z placu Stary Rynek o godz. 10.00 (rejestracja przed od godz. 9.30). Trasa liczy prawie 20 km (ZOBACZ MAPKĘ). Po drodze słodka niespodzianka.

Po powrocie, około godz. 12 odbędzie się wiec pod Pomnikiem Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe. Świętowanie będzie podwójne – tego dnia obchodzimy 15-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji zaplanowano wspólne śpiewanie hymnu Wspólnoty – „Ody do radości”.

O godzinie 13 rozpocznie się rodzinny piknik – będzie ciepły poczęstunek, gry i zabawy z animatorami, dmuchany zamek, wielkie bańki mydlane i inne atrakcje. Przygotowano także konkurs wiedzy o UE. Jak co rok wśród uczestników rajdu zostaną rozlosowane nagrody i upominki.

Uczcimy konstytucję. Biegiem

Obchody rozpoczną się mszą o godz. 9.30 w kościele św. Mateusza. Po niej poczty sztandarowe przejdą przed pomnik Legionisty, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości i złożenie kwiatów.

Po raz pierwszy organizowany jest bieg, wpisany w główne obchody Święta Konstytucji. Wydarzenie odbędzie się 3 maja o godz. 13.00 w parku Słowackiego (12-12.40 biuro zawodów). Uczestnicy do pokonania będą mieli dystans 1791 metrów – na pamiątkę roku uchwalenia (4 okrążenia).

Dla najszybszych 3 kobiet oraz najszybszych 3 mężczyzn przygotowano puchary. Ponadto każdy uczestnik otrzyma pamiątkową przypinkę. Limit uczestników wynosi 100 osób (na razie jest ok. 50 chętnych). Zapisywać można się TUTAJ, a stronę wydarzenia na FB znajdziecie TUTAJ.

Po biegu, o godz. 14 na Bulwarach rozpocznie się piknik – zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i występy młodzieży z MOK i MDK. Wokół sceny zostaną rozłożone koce i rozstawione grille z darmowym poczęstunkiem. Uniwersytet Trzeciego Wieku szykuje stoisko z kotylionami, a Towarzystwo Przyjaciół Pabianic i Towarzystwo Miłośników Dziejów Pabianic będzie czekać na stare zdjęcia pabianiczan z obchodów 3 Maja i na ich rodzinne wspomnienia. Z kolei Adam Wirski “Kruk” z pomocą mieszkańców namaluje biało-czerwoną flagę.

Tagi:

Jeden komentarz do “Rajd rowerowy w Święto Pracy. Konstytucję uczcimy biegiem

  1. A czy będą zaproszone las lesbianas? Bo jak tylko los migrantosa y los gejos to olo-lewam! :D Co to za partia lewicowa bez las lesbianas y las femenes sin sujetadors en topless!

Comments are closed.