FAKTY

Rakieta mistrza, kubańskie cygaro i Normalsi – pomagamy Bartusiowi

Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie 5-letniego Bartka Pawlaka z Ksawerowa. Przed nami szereg imprez charytatywnych – koncerty, wystawy, aukcje i kiermasze.

O Bartusiu pisaliśmy na początku listopada – chłopiec walczy z nowotworem (neuroblastoma IV stopnia). Jednym z etapów leczenia znacznie zwiększającym szanse na wyleczenie jest immunoterapia przeciwciałami anty-GD2. W Polsce terapia ta nie jest refundowana, a koszt takiego leczenia w Krakowie wynosi 1 mln złotych.

Trwa zbiórka Fundacji “KRWINKA”. Pieniądze można wpłacać na konto (koniecznie z dopiskiem „Bartłomiej Pawlak”): 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262

Odbędą się również aukcje, z których dochód będzie przeznaczony na leczenie chłopca: w Gminnym Domu Kultury w Ksawerowie i – prawdopodobnie – podczas Jarmarku Świątecznego w Pabianicach (10 grudnia). Dary cały czas napływają. Będą to między innymi: gry, zabawki, ubrania, obrazy i biżuteria. Łodzianin Adrian Ludwikiewicz (Mistrz Polski juniorów `93) przekazał rakietę tenisową oraz oryginalne kubańskie cygaro.

Ksawerowski GDKzB przygotował kilka imprez:

• 1 grudnia (piątek) o godz. 18 w GDKzB (ul. Jana Pawła II 1) – otwarcie wystawy łódzkiego środowiska artystycznego (studenci i wykładowcy łódzkiej ASP oraz Wydziału Architektury),
• 9 grudnia (sobota) w godz. 16-19 (hala sportowa, ul. Zachodnia 33) – maraton zumby,
• 16 grudnia (sobota) o godz. 17 rusza finał akcji (GDKzB). Będzie charytatywna aukcja, a o godz. 19 zagrają „Normalsi”.

Z kolei 6 grudnia (środa) w godz. 8-18 w Gminnym Przedszkolu w Ksawerowie (ul. Rzepakowa 12) odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowych ozdób.

W NPPP “Zabawy Rozwojowe” (Pabianice, ul. Bukowa 10G) można dostać handmade’owe bransoletki i wrzucić pieniążka wedle uznania.

“Bartuś trafił do szpitala 27 sierpnia, z trwającym od dłuższego czasu bólem głowy i podwyższoną temperaturą. Przy badaniu USG jamy brzusznej stwierdzono guza o wielkości 10 cm. Skierowany został do Kliniki Onkohematologii Dziecięcej Ośrodka Pediatrycznego im. M. Konopnickiej w Łodzi. Tutaj po wielu badaniach postawiono diagnozę: guz nadnercza lewego – neuroblastoma w stadium IV, z licznymi przerzutami do płuc. Stwierdzono także zmiany na wątrobie oraz w okolicach móżdżku.

7 września rozpoczęto podawanie chemii. Po zakończeniu chemioterapii wykonany będzie autoprzeszczep szpiku kostnego, potem wycięcie guza, następnie radioterapia i immunoterapia przeciwciałami anty-GD2″.

(Fot. Facebook/Bartek Pawlak – z uśmiechem przeciw neuroblastomie)

Tagi: