FAKTY

Ratusz: Nie zabrakło miejsc dla przedszkolaków

Urząd Miejski w Pabianicach poinformował, że w ramach kolejnej rekrutacji do przedszkoli dostały się wszystkie zgłoszone dzieci.
Zakończyła się rekrutacja do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2022/2023. Dzisiaj zostały ogłoszone listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do poszczególnych placówek.
-Najważniejsza informacja: każde dziecko, które zostało zgłoszone w rekrutacji, znajdzie miejsce w przedszkolu – podkreśla Aneta Klimek, rzecznik prezydenta Pabianic.
Zostało zakwalifikowanych 399 dzieci, 1276 dzieci będzie kontynuować wychowanie przedszkolne. Najwięcej grup powstanie w PM nr 4 i 13, najmniej w PM 8, 2 i 3.
Od 28 do 31 marca rodzice mają czas, żeby potwierdzić wolę przyjęcia za pomocą systemu elektronicznego poprzez stronę https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/pabianice. Brak potwierdzenia oznacza rezygnację z przyjęcia do przedszkola. 7 kwietnia komisja rekrutacyjna ogłosi listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli.
Aktualnie w przedszkolach jest 40 ukraińskich dzieci. W rekrutacji, która dotyczy przyszłego roku szkolnego, nie brały udziału.