FAKTY

Ratusz oszczędza na pracownikach. Bez nagród, ryczałtów, dodatków

Wstrzymano: podwyżki wynagrodzeń, wypłaty nagród, ryczałtów samochodowych, dodatków specjalnych, delegacje szkolenia, zatrudnianie nowych pracowników oraz na etatach zwalnianych po odejściu na emeryturę.

W związku z obecną sytuacją finansową wszystkie wydatki bieżące zostały ograniczone do minimum. – Do odwołania wstrzymane zostały podwyżki wynagrodzeń, wypłaty nagród, ryczałtów samochodowych, dodatków specjalnych, delegacje i szkolenia – mówi Aneta Klimek, rzecznik UMP.

Pracownicy zostali też poproszeni o wykorzystanie zaległych urlopów. Wstrzymane jest zatrudnianie nowych pracowników oraz na etatach zwalnianych po odejściu na emeryturę.

W takim samym zakresie polecenie ograniczenia kosztów dostały wszystkie miejskie jednostki organizacyjne, zakłady oraz spółki – dodaje Aneta Klimek.

Na obecną, kiepską sytuację miasta ma nie tylko stan epidemii, w jaki weszliśmy od marca i skonstruowanie związanej z tym pabianickiej tarczy antykryzysowej. Pod koniec ubiegłego roku okazało się, że konieczne są ostre cięcia, bo w budżecie zabrakło kilkunastu milionów zł. O przyczynach napisaliśmy TUTAJ.