FAKTY

Raz w mundurze, raz w kimonie

Starszy sierżant Izabela Pyra zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Policji w judo w kategorii wagowej powyżej 63 kg.

Do Mistrzostw Policji w judo przystąpili zawodnicy reprezentujący Policję, Biuro Ochrony Rządu, Służbę Więzienną, Straż Graniczną i Państwową Straż Pożarną. Jako jedyna garnizon łódzki reprezentowała starszy sierżant Izabela Pyra z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Konstantynowie Łódzkim.

Policjantka w kategorii wagowej kobiet powyżej 63 kg zajęła III miejsce – tym samym powtórzyła ubiegłoroczny sukces. – Judo od wielu lat jest  moją pasją. To szkoła charakteru – rozwija obowiązkowość, wytrwałość, opanowanie i odwagę. Treningi to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także pokonywanie barier psychicznych. Judo to również zabawa – mówi Izabela Pyra.

Judo jest uszlachetnioną odmianą starej japońskiej sztuki walki ju-jitsu. Współczesne judo polega na umiejętnym stosowaniu rzutów i chwytów w taki sposób, aby doprowadzić do upadku przeciwnika na plecy (lub obezwładnienia rywala leżącego na plecach). Ta dyscyplina od początku jest elementem nauczania w programach kursów policji i innych służb mundurowych.

Tagi: